--

Herkese merhaba!
Aranızda elbet steam kullanan ve ünlü steam indirim dönemlerini duyanlar vardır 🙂

23 kasım ve 29 kasım tarihleri arasında sürecek olan “Kara Cuma” temalı steam indirimleri başladı.

Neden Kara Cuma?
Geçmişte yaşanan bir olay üzerine bu güne kara cuma dendiğini düşünmüştüm fakat durum biraz daha farklıymış. Tam olarak net bir şey anlamayı başaramasamda. Geçmişte bir firmanın yaptığı cuma gecesi indirimleri sonucu alışveriş çılgınlığında bazı yaralananlar olduğu için çeşitli medya ortamlarında kara cuma olarak isimlendirilmiş… Günümüze kadar bu şekilde gelmiş. Ülkemizde bu tarz kültür pek olmasa da yurt dışında yapılan indirimlerden yararlanabiliyoruz. Ben bunun bir nevi satış ve pazarlama taktiği olduğunu düşünüyorum. Kara cuma indirimleri bahanesiyle birçok ürün “aha ucuz, bir gün belki işime yarar” düşüncesiyle alınıyordur 🙂

Steam Kara Cuma indirimlerinden alınabilecek güzel oyunlar

Grand Theft Auto V

gtav

Hepimiz GTA serisinden bir oyunu en az bir kez oynamışızdır. GTA 5 serinin en son ve en iyi oyunu olarak nitelendirilen GTA V %50 indirim ile 89,50 TL‘den satışta.

Buradan ulaşabilirsiniz: http://store.steampowered.com/app/271590/

Nostalji yapmak isterseniz Grand Theft Auto: III, Vice City, San Andreas oyunlarını içeren Grand Theft Auto: The Trilogy paketini %70 indirimle 14,70 TL‘ye alabilirsiniz.

http://store.steampowered.com/sub/11902/

Cities: Skylines

citiesskyline

Cities: Skylines bir şehir kurma simulatörü Sim City benzeri olan bir oyun daha gelişmiş grafik ve oyun deneyimi sunuyor. Şehir kurma, yönetme gibi oyunları seviyorsanız bu oyun tam size göre. Kısaca belediye başkanı olma simulatörüde diyebilirim 🙂 Şehri ilk kurduğunuzda küçük ve basit bir kasaba iken zamanla büyüyerek bir metropol haline getirebiliyorsunuz. Bu süreçte çeşitli problemlerde karşınıza çıkıyor. Trafik, insanların mutsuzluğu, işlenen suçlar gibi birçok duruma karşı bir strateji geliştirerek önlem almanız gerekebiliyor. Bu oyun ise %75 indirim ile 12,75 TL‘den satışta!
http://store.steampowered.com/app/255710/

Life is strange

lifeisstrange

Bu oyun bir oyundan çok daha fazlası aslında. Kişiden kişiye bu algı değişecektir fakat bence bu oyun değil bir sanat eseri. Oyunda kullanılan müzikler, hikaye her bir detayı ile harika bir bütün! Hikaye ve seçim tabanlı olan bu oyunda Max isimli bir kızı canlandırıyoruz. Max bir okulda fotoğrafçılık okuyan sıradan bir öğrenci fakat keşfettiği yeteneği ile hayatı komple değişiyor. Max’in maceralarına mutlaka sizde katılın. “Unutmayın seçimler geçmişi, bugünü ve geleceği etkileyebilir.
Life is strange’i hikayesini ve gidişatını sizin belirlediğiniz bir film olarakta düşünebilirsiniz. Çünkü gerçekten oyun denemeyecek nitelikte…
Life is strange bu indirimde önceki indirimlerden daha iyi bir değer olan %75 değerinde bir indirim sonucu 7,75 TL fiyatıyla satışta!

http://store.steampowered.com/app/319630/

Euro truck simulator 2

ets2

Son zamanlarda duymayan kimsenin kalmadığı bu tır simulatörü %75 indirim ile 9,75 TL fiyatıyla satışta.. Açıkçası ben oynarken arka planda müzikte çalıyorsa bazen dalıp gidiyorum, aklımda bir ton düşünce geçiyor bazen dinlendirici ve stresten arındırıcı bir oyun oluyor benim için 🙂 Oyunun çok fazla modu olması da oyunun kalitesini arttırıyor. Çeşitli ekstra programlar ile oyuna otobüs, araba gibi çeşitli yeni özellikler kazandırmanız mümkün 🙂 

http://store.steampowered.com/app/227300/

Grid 2

grid2

Güzel bir yarış oyunu son zamanlarda oynadığım oyunlar arasında en güzel sürüş dinamiklerine sahip oyun diyebilirim. Araç tepkileri ve oyun zorluğu tam orta seviyede. Her arabanın kendine özgü karakteri ve tepkileri olduğunu oyunda hissediyorsunuz, tıpkı gerçek arabalarda olduğu gibi. Oyun biraz arcade, simulasyon arasında kalmış bir oyun. Ayrıca araçlar hasar alabiliyor, hatta hasardan çalışmaz hale gelebiliyorlar. Klavyede oynamak bir hayli zor mutlaka direksiyon seti ya da gamepad ile oynamalısınız. Grid 2 %75 indirim alarak 12,25 TL‘ye satışta.

http://store.steampowered.com/app/227300/

Bu örnekler tabiki çoğaltılabilir. Benim en beğendiğim oyunları size listelemeye çalıştım. Hiç oynamadığım bir oyunu sırf ucuz diye size önermek yerine tecrübe edindiğim oyunları listelediğimden arasında elbet oynadığınız oyunlar yer alıyordur. Oynamadıysanız mutlaka inceleyin derim 🙂

Önemli not: Bu yazı 23-29 Kasım Steam kara cuma indirimlerinde yer alan fiyatlar ile oluşturuldu. Fiyatlarda çeşitli değişiklikler oluşabilir.

Bu yazıya 2 kişi yorum yapmış

  1. okan Bu yorumu yanıtla

    Cities skylines çok güzel bir oyun. Şehir yönetme hissini yaşatıyor. Çok iyi stratejide oynamak lazım yoksa şehir trafikten dolayı işleyemez hale geliyor 🙂 🙂

Yazı hakkında görüşlerinizi hemen alttaki kutuya yazazarak gönderebilirsiniz. (Yorumlarınız onaylandıktan sonra görünecektir)