--

İlk blog yazımdan herkese merhaba!

Öncelikle ilk blog deneyimim olacağı için ilk yazıya nasıl başlamam gerektiği konusunda çok kararsızım, bu yazıya başlamadan önce bir sürü farklı şeyler oluşturmuştum zihnimde, bunlardan bahsederim şunlardan bahsederim gibi fakat daha çok doğaçlama olacak gibi duruyor. 🙂 Beni daha önceki web projelerimden de takip edenler hatırlayacaktır, yıllar boyunca SMF, MyBB alt yapılı forum siteleriyle uğraşırken bu sefer artık forumlardan sıkılıp kişisel bir blog denemek istedim. Aynı zamanda bu blog benim için ilk wordpress ve blog konseptli site deneyimim olacak. WordPress’i geçmişte okul ödevleri için ya da merak ettiğimden birkaç kez denemiş olsam da, ciddi anlamda bir sitede kullanmak için hiç denemememiştim.

Şimdi de bu sitede neler yapacağımdan, neler yapmak istediğimden kısaca bir bahsedeyim diyorum. Bu sitede biraz daha kişisel blog tarzında paylaşımlar yapacağım. Önceki forum paylaşımları gibi sadece teknoloji paylaşımları ve ciddiyet içinde olmayacağım –Ne kadar olabilirse- tabi yine teknoloji paylaşımlarına yer vermeden olmaz diye düşünüyorum. Forum sitelerimi takip edenlerin bileceği gibi nasıl yapılır, yeni ürünler, teknolojiler hakkında bilgiler paylaşmayı düşünüyorum. Tabi bu yazıları olabildiğince kendim, özgün bir şekilde yazarak alıntı yapmamaya çalışacağım. Şimdi anlatmaya doyamadığım teknoloji kategorisini bir kenara bırakarak yazıma devam edeyim. Bu blog benim bir nevi iç dünyamı yansıtacak bir site olarakta düşünülebilir. Günlük olarak yaptığım bir şeyi anlatabilirim; mesela izlediğim bir film, gittiğim bir yer, çektiğim bir fotoğrafı paylaşacağım bir platform olarak düşünebilirsiniz.

Bu blog sitemde önceki sitelerimde olduğu gibi kâr ya da hit hedefli çalışmalar yapmayı biraz daha arka planda bırakarak sadece kendi mutlu olduğum şekilde paylaşımlar yapmayı planlıyorum. Belki site sadece eş, dost, arkadaşlarımın girip göz atacağı bir siteden öteye gidemeyecek –belki arkadaşlarım bile okumayacaktır- ama olsun eğer devamlılığını sağlayabilirsem ve hayalini kurduğum şekilde ilerletebilirsem yıllar sonra benim için günlük ve herkese açık anı defteri gibi bir anlamı olacak.

Okumayı fazla sevmeyen bir millet olarak bu yazıyı tamamen okuyan kimse olacağını düşünmüyorum ama eğer sen şuanda bu yazıyı tamamen okuduysan binlerce kişiden daha farklı bir yere sahipsin bence 🙂

Eveeett, ilk yazımı burada sonlandırayım.. Bir sonraki yazımda hangi kategoride yazı yazarım şuanda tahmin edemiyorum çok yakında görüşmek üzeree 🙂

Bu yazıya 6 kişi yorum yapmış

Neden yorum bırakmıyorsun?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir