--

Merhaba arkadaşlar,

Hemen hemen hepimiz her gün youtube kullanıyoruz. Bazen müzik dinlemek için bazen oyun videoları hatta film izlemek için mutlaka kullandığımız bir platform youtube.

Peki bu platformdan para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Elbet aranızda bu platformu kullanarak para kazanıldığını tahmin eden, duyan vardır fakat bu kazanç sistemi sadece ünlüler ya da tanınmış kişiler için değil, tüm kullanıcılar için kullanılabilir durumda. Sizde iş ortağı olabilirsiniz.

youtube-icon

Öncelikle Youtube kanalı olanlar için işlerine yarayacak bir site tanıtımını ekleyeyim;
En kaliteli youtube hizmetlerine http://www.sadeceon.com/youtube linkinden ulaşabilirsiniz. Ekonomik fiyatlar ve güvenli ödeme garantisi sunan SadeceOn, youtube kanalınız için her türlü hizmeti size sunmaktadır. Dilerseniz kanalınızın kitlesini büyütmek için abone hizmeti alabilir, dilerseniz videolarınızın izlenme sayısını arttırmak için izlenme hizmeti alabilir, dilerseniz de videolarınız için beğeni ya da yorum hizmeti alabilirsiniz. En uygun fiyatlar ile kaliteli hizmet alma fırsatını kaçırmayın!

Youtube işine yeni girecekler için nasıl olucak bu iş diyorsanız yazımı okumaya devam edin 🙂

Sadece Youtube kullanarak kazandığı paralarla ev geçindirenler bile olduğunu elbet duymuşsunuzdur. Yok artık, yok canım diyenlerde olduğunu duyuyor gibiyim 🙂

Youtube’dan para kazanmak ilgi çekici ve özgün videolar ile çokta zor değil aslında. Kendinize özgü daha önce hiç yapılmamış çeşitli videolar paylaşarak iyi bir takipçi kitlesine ulaşırsanız aylık maaş kazanır gibi Youtube’dan ödeme kazanabilirsiniz. Tüm bunlar için, iş ortaklığı başvurusu aktifleşmiş bir Youtube hesabına ihtiyacınız olacak. Yüklediğiniz videolar bir süre izlendikten sonra ilgi görmeye başlarsa “iş ortaklığı” başvurusu aktif hale geliyor ve başvuru yaptığınızda onaylanırsanız videolarınızda çıkan her reklamdan tıklama başı veya gösterim başına kazanç sağlıyorsunuz.

Kazanç sağlamaya engel olacak videolar nelerdir?
– Eğer film yada dizilerin belirli sahnelerini kesip eklerseniz muhtemelen telif hakkına takılacaktır ve size kazanç sağlamayacaktır.

– Bir şarkı klibini eklerseniz buda size kazanç sağlamayacaktır. Hatta kanalınızın kapatılmasına bile yol açabilecektir.

– Telif hakkına sahip çeşitli şarkıları videonuzda arka plan sesi olarak kullanmanızda telif hakkı sorununa yol açabilir. Bunun için telif hakkı olmayan ya da ücretsiz kullanıma izin veren lisansa sahip şarkıları kullanmanızda yarar var

– Kısaca telif hakkı içeren videolar kazanç sağlamanıza engel olur.

İyi bir kazanç elde etmek için özgün videolar çekmemiz gerekiyor. Aylık kazancıyla ev geçindiren arkadaşlara “işsiz” yada “çalışmıyor” diyemeyiz aslında. Youtube kanalıyla uğraşarak sürekli özgün fikir ve videolar ortaya çıkartmaya çalışıyorlar. Yurt dışında bu oldukça yaygın bir iş aslında “Youtuber” adı verilen kişiler özgün olarak videolar çekerek kanallarına yüklüyorlar, belirli bir hayran kitlesinden gelen ilgi ve alaka kazanç sağlamalarına yardımcı oluyor.

Günümüzde en çok kazanç sağlayan popüler videolar genellikle oyun videoları, çeşitli ürün inceleme videoları veya sokak röportajları yada sokak şakaları gibi videolar paylaşan kanallar iyi kazançlar elde ediyor. Tabii Youtube ortamında bu tarz kanallar çok fazla sayıya ulaştığı için diğerleri arasından sıyrılıp yukarılara yerleşmeniz zor olacaktır. Eğer aklınızda özgün video fikirleri varsa hemen sizde Youtube kanalı açıp kendinizi deneyebilirsiniz. Belki de çok ilgi çeken bir kanal haline gelerek çok iyi kazançlar elde edeceksiniz 🙂

Nasıl bir kategoride kanal açsam tutar?

Aslında buna verilebilecek net bir yanıt yok. Siz güzel ve ilgi çekici şekilde videolarınızı sunduktan sonra çok saçma kategorilerde videolarla bile iyi bir izleyici kitlesi elde edebilirsiniz. Aslında kategoriden çok sizin videoları çekme şekliniz eğer videoda konuşacaksınız ses tonunuz, vurgu ve tonlamalara dikkat etmeniz gibi çeşitli şeyler izleyici kitlesini size bağlamak için yeterli olacaktır. YouTube koskoca bir deniz içinde bir sürü kategori, kanal var. Diğer kanalları geçmek için daha yaratıcı düşünce ve farklı bir konsept düşünmeniz gerekiyor. Ünlü bir kanalı örnek alırsanız muhtemelen “çalıntı konsept, özenti” gibi yorumlar alacaksınız. Çeşitli kanal konseptleri üzerinde düşünerek daha yeni ve güzel bir konsept bulabilirsiniz. Diğer kanalları size çağrışım yapması açısından örnek alabilirsiniz. Yaratıcı ve düzenli bir kanal oluşturduğunuzda kanalın ilgi çekmeme ihtimali yok bile denilebilir 🙂

Benim YouTube kanalıma şu linkten ulaşabilirsiniz: https://www.youtube.com/c/BatuhanKilinc

Sadece çok fazla uğraş ve zaman ayırmak gerekiyor hepsi bu!

YouTube ile uğraşan ya da uğraşacak herkese bol kazançlar!

Bu yazıya 6 kişi yorum yapmış

 1. ekremhyuksel Bu yorumu yanıtla

  Merhabalar,

  Öncelikle faydalı içeriklerle zenginleştirdiğiniz başarılı platformunuz için sizleri tebrik ederiz.
  Sitenizde ( https://www.batuhankilinc.com/internetten-para-kazanmak/youtube-ile-para-kazanilir-mi.html​​​​​​​ buradan) Youtube hizmetlerimizle ilgili ufak bir bilgi notu ve sayfamıza ait bir link (http://www.sadeceon.com/youtube) paylaşma konusunda sizinle iletişime geçmek istedik.

  Bu konuda bir çalışma yapmamız mümkün olur mu sizlerle?

  Teşekkürler
  Ekrem Yüksel
  Marketing Specialist
  http://www.sadeceon.com
  marketing@sadeceon.com

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar,

   Yorumunuz için teşekkür ediyorum size eklemiş olduğunuz mail adresi ile geri dönüş sağladım.

   İyi çalışmalar

 2. Pingback: Riski en az kazanç yolu: Youtube - Batuhan Kılınç Kişisel blogu

 3. Serhat Sağlam Bu yorumu yanıtla

  Youtube ile kesinlikle para kazanılır değerli kardeşim. Yeter ki bir fikrin olsun ve bu fikrini çekeceğin videolar ile azimli ve sabırlı bir şekilde Youtube kanalında paylaş. 1, 2, 3, belki de 100 videonda kazanç sağlayamayabilirsiniz. Ama bir gün mutlaka Youtube ile internetten para kazanırsın.

 4. sercan Bu yorumu yanıtla

  Video çekmeyi, montaj programlarını iyi bilenler için youtube gerçekten iyi bir kazanç kapısı bana kalırsa. Sadece iyi kullanmayı bilmek lazım

Neden yorum bırakmıyorsun?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir