--

Herkese merhaba!
Life is strange hayranları için bu yazımda Life is strange’in çıkacak olan yeni oyunundan bahsetmek istiyorum.

Life is Strange: Before The Storm
Açıklanana göre Before The Storm’da birinci oyunda oynadığımız zamanların daha öncesini Chloe karakteriyle oynayacağız. Yeni Life is strange oyununun, birinci bölümün devamı olmasını isterdim. Daha önce yaşanmış olayların anlatılması biraz tehlikeli bir şey bence. İlk oyunu çok sevmiş ve devam oyununun çıkıp çıkmayacağını heyecanla beklerken, yeni oyunun duyurulacak olması beni heyecanlandırmıştı. Yeni oyunun, geçmişi anlatacak olması ve Maxine Caulfield yerine Chloe karakterini canlandıracak olmamız benim beklentimi oldukça düşürdü açıkçası. Kapak resminden de anlaşılacağı gibi bu oyun ilk oyuna göre biraz daha fazla şiddet içerikli olacak gibi görünüyor. Zaten ilk oyunu oynayanlar Chloe’nin alışkanlıklarını hatırlayacaktır. İlk oyun 16 yaş ibaresi ile satışta iken yeni oyunun 18 yaş ve üzeri satılacak olması şiddet unsurunun biraz daha fazla olacağı yönündeki düşüncemi daha da kuvvetlendiren farklı bir detay.

İkinci oyun ilk oyunun aksine daha kısa olacak gibi görünüyor. İlk oyun 5 bölüm iken ikinci oyunun tüm bölümleri yayınlandığında toplam 3 bölüm yayınlanmış olacak. Bu oyunu ilk Life is strange geliştiricisi ekip değil, farklı bir ekip geliştiriyor. Bu da bendeki beklentiyi düşüren diğer bir sebep. İlk oyun gerçekten harika iken ikinci oyunun beklentiyi karşılamaması büyük bir kayıp olur diye düşünüyorum. Umarım yanılırım ve bu oyun da ilki kadar büyük bir etki bırakan bir oyun olur 🙂

Bu oyun ile birlikte bir DLC’de (ek paket) satışa sunuldu. Bu ek paketin içeriği birkaç farklı kıyafet ve Maxine Caulfield’i canlandırabileceğimiz ek bir bölüm. -Ek paketin en dikkat çeken özelliği de bence Max ile bir bölüm oynayabilecek olmak.- İlk oyunda bu tarz isteğe bağlı ek paket yok iken bu oyunun ek paketle satılacak olması ve 3 bölüm olması biraz da maddi olarak gelir elde etmek için çıkartılmış bir oyun izlenimi uyandırıyor bende. Aynı zamanda oyunu farklı ekibin geliştiriyor olması da ilk oyundaki atmosferin yakalanamayacağını düşündürüyor.

Oyunun kendisi 58 TL ile ön siparişe açıldı. Ek paketi de 35 TL fiyat etiketiyle şuan Steam’de satışta. İkisini de aynı anda alırsanız 85 TL karşılığında satın alabiliyorsunuz. Şimdi satın alanlar için oyun 2 ay sonra indirip oynamaya açılacak. 2 ay sonrasında fiyat değişikliği olabilir fakat fiyat artar mı düşer mi bu konuda hiçbir fikrim yok 🙂

Steam mağaza sayfası: http://store.steampowered.com/app/554620/Life_is_Strange_Before_The_Storm/

Fragmanı da buraya bırakıyorum. Fragmandan anlaşılacağı gibi ikinci oyunda da müzik seçimi çok titiz yapılmış gibi duruyor. İlk oyunda da müzikler harika ve o an oynanan bölüm ile çok uyumluydu.

Sizin yeni Life is strange hakkında düşünceleriniz nelerdir? 🙂

Bu yazıya 3 kişi yorum yapmış

  1. Ahmet Kaan Bu yorumu yanıtla

    Birinci oyun çok daha güzel bir atmosfere sahipti ben ikinci oyunu pek sevmedim hatta sıkıcı buldum.

  2. Buzzy Series Bu yorumu yanıtla

    Life is strange bahsettiğiniz üzere bir seri ve bu seri gerçekten oyunlarıyla çok ustalaşmış bir seri. Verdiğiniz bilgilere dayanarak bu yeni çıkacak oyunun da güzel bir oyun olacağına inanıyorum.

Yazı hakkında görüşlerinizi hemen alttaki kutuya yazazarak gönderebilirsiniz. (Yorumlarınız onaylandıktan sonra görünecektir)