--

Uzun zamandır yapmayı planladığın ama ertelediğin şeyler mi var? Harekete geçmek için doğru zaman bugün olabilir! Harekete geç!

Harekete geç!

Mobil uygulama veya mobil bir oyun tasarlamak istiyorsun ama sürekli erteliyorsun. Hadi; bu akşam kendine birkaç saat bu konuda zaman ayır. İnternette çeşitli kaynakları incele ve mobil uygulama geliştirmek için nereden başlaman gerektiğin konusunda kendine bir yol haritası çiz! Hadi harekete geç!

Bir YouTube kanalı açmak istiyorsun ama sürekli erteliyor veya nereden başlayacağını bilmiyorsun. O zaman bugün Youtube kanalının içeriğini ve nasıl olacağını planlamaya başlamak için güzel bir gün! Hadi hemen eline bir kağıt ve kalem al; video içeriklerinin hangi konularda olacağını, videolarını nasıl çekeceğini ardından hangi programla düzenleyeceğini planlamaya başla. Bu konuda internetten de ücretsiz bir şekilde yardım alabilirsin! Ben Adobe Premiere kullanmanı tavsiye ederim. Basit düzenlemeler için oldukça hızlı ve pratik bir program. Üstelik internette birçok farklı kaynak ile programı öğrenmesi de çok kolay! Hadi harekete geç!

Kendince hikayeler yazıyorsun ama insanların hikayelerini beğenmeyeceğini veya seninle dalga geçeceklerini mi düşünüyorsun? Hadi ilk hikayeni bir blog sitesi kurarak veya kişisel sosyal medya hesabında yayımla! Bırak dalga geçsinler; şu anda Harry Potter’ın yazarı J.K Rowling Türk Lirası olarak yaklaşık 30 Milyar TL servete sahip. Harry Potter’ı ilk kez kitap haline getirmek istediğinde taslak olarak gönderdiği tam 10 kitap yayıncısı tarafından ilgi çekici olmadığı düşünülerek reddedildi ancak 11. yayıncı kabul etti ve şu anda eserleri dünyanın en bilinen kitapları arasında. Pes etmedi ve çok başarılı insanlar arasında.

Fotoğraflar çekiyor ve yazmayı seviyorsan gezdiğin yerlerin fotoğraflarını ve gezi yazılarını yayınlayacağın bir blog sitesi aç ya da bilimsel konular ilgini çekiyor ve bilimsel konularda araştırmalar yapıyorsan; makaleler hazırlayıp satabilir veya kendi blog sitende yayınlabilirsin!

Eşsiz bir fikrin var ve çok tutacağını düşünüyorsun. Hadi bu fikri hayata geçirmek için ilk adımını at! Unutma her fikir ya da girişim başarı garantisi vermeyebilir ama sana tecrübe kazandırır ve çok daha iyisini ortaya çıkarma şansını arttırır.

Hadi erteleme ve yapmak istediklerine bugün başla! Hadi harekete geç!

Neden yorum bırakmıyorsun?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir