--

Windows 10’da bir video çalıştırmaya çalışırken yeni bir kod çözücü gereklidir hatası alıyorsanız nasıl çözeceğinize dair adımları sizin için anlatacağım.

Değişen teknolojiyle birlikte gelişen video kaliteleri daha yeni yazılımlara oluşan ihtiyacı arttırmakta. Yeni nesil videoları çalıştırmak için codec adı verilen yazılımları kullanmalıyız. Yani Türkçe olarak düşündüğümüzde kod çözücü diyebiliriz.

Yukarıda yer alan hatayı çözmek için 2,75 TL karşılığında “HEVC Video uzantıları” isimli programı satın almanız öneriliyor ancak para vermenize kesinlikle gerek yok. K-Lite codec pack isimli program ile bu sorunu ücretsiz olarak ve kolay bir biçimde çözebilirsiniz.

K-Lite Codec Pack Nedir, ne işe yarar?
Bu program videoların bilgisayarda sorunsuz şekilde çalışmasını sağlayan bir çeşit codec yani kod çözücü programıdır. Çeşitli sürümleri bulunmaktadır. Temel kullanıcılar için standard sürümü yeterli olacaktır. Eğer bu kod çözücü paketi hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız şu yazıma da göz atabilirsiniz: K-Lite Codec Pack Nedir? Ne işe yarar?

K-Lite Codec Pack nasıl indirilir?
Bu programı ücretsiz olarak indirerek tipik program kurulumu adımları şeklinde rahatlıkla bilgisayarınıza kurabilirsiniz. İndirmek için şu linke tıklayın: https://codecguide.com/download_kl.htm

Açılan sayfada “Download Standard” yazısına tıklamanızın ardından “Server 1” isimli indirme alternatifinden bilgisayarınıza rahatlıkla indirebilirsiniz. İndirip kurduktan sonra probleminiz çok büyük ihitmalle çözülecektir. Eğer çözülmezse yorum olarak sorunu yazarsanız size yardımcı olmaya çalışacağım.

Neden yorum bırakmıyorsun?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir