--

YENİ GÜNCELLEME: Bu sistemde ütopya online gibi kayıplara karışmıştır. Siteye erişim sağlanamamaktadır. 

ÖNEMLİ NOT: Ütopya online’ın kapanması ile bu sisteme olan güvenim sarsıntıya uğramıştır. Daha önceden kayıt olanlar için rehber niteliğinde bir yazı olması için silmiyorum. Yeni yatırımcı olmayı düşünenlerin tekrar düşünmesinde yarar var. Bu sistemin de ne olacağı belli değildir.

Herkese merhaba bugün yeni açılan bir sistem olan Sanal Federasyonu sizlere anlatacağım.

Sanal federasyon sitemde de yazısı yer alan Ütopya Online geliştiricileri tarafından hazırlanmış ve açılmış kazanç sağlayan bir futbol menajerliği oyunu diyebilirim.

Ütopya online ile para kazanmak


Sanal Federasyon Nedir?
Sanal federasyon futbol konsepti üzerine kurulmuş online bir kazanç oyunudur. Bu sistemde futbol kulübü ya da futbolcu satın alarak internet üzerinden satın almış olduğunuz kulübe futbolcu ararsınız, kulübünüzü ya da futbolcunuzu geliştirerek maçlara çıkarsınız. Maç sonuçlarına göre futbolcu ve kulüp sahibi belirli bir kazanç sağlar.

Futbolcu, Kulüp hangisi mantıklı?
Eğer yüksek yatırım düşünüyorsanız futbol kulübü almanız daha çok kazandıracaktır. Bu kulübü yönetirken alacağınız ve takım kuracağınız futbolcuları iyi ve özenle seçmenizde yarar var. Çünkü tüm futbolcuları yöneten kişiler oyunla ne kadar ilgilenirse futbolcu o kadar iyi performans sergileyecek belki de maçı size kazandıracaktır. Oyunla ilgilendikçe kazanırsınız.

Nasıl para kazanılır?
Henüz sistem çok yeni olduğu için yeni şeyler elbet gelecektir fakat şuan kazanç yöntemleri arasında futbolcular için;
Futbolcu bir takıma transfer olduğunda anında transfer ücreti kazanır. Her futbolcu için sistemde bir futbolcu değeri belirlenir, bu değerin altında transfer olamaz.
Örnek vermem gerekirse benim 100 TL ödeyerek aldığım futbolcunun sistem değeri 91 TL ve genelde 110 TL’nin altında transfer teklifi gelmedi. Henüz bir takıma transfer olmadım futbolcumu biraz daha geliştirdikten sonra transfer tekliflerine göz atmayı düşünüyorum. Çünkü futbolcu geliştiğinde transfer ücreti de artacaktır.
Bunun dışında futbolcunun attığı gole göre de gol kazancınız olacaktır. Bu da kulübe transfer olurken belirleniyor.

Kulüp sahipleri için:
Kulüp sahibi iseniz çıkmış olduğunuz maçlarda takımınız kazandıkça ekstra bir kazanç elde edersiniz. Sponsor gelirleriyle de kazanç elde edilebilir. Eğer takımınız maçta kaybederse sizden bir para eksilmez fakat o maçtan bir kazanç elde etmemiş olursunuz.

Nasıl oynanır?
Oyun basit ama güzel bir arayüz ile hazırlanmış. Görseller kullanarak size anlatmaya çalışayım.
Ana sayfa:

Oyunun ana arayüzü bu şekilde bizi karşılıyor. Burada futbolcumuzun özelliklerini, gelişim seviyesini, kondisyonunu görebiliyoruz. Kulüp sahipleri için bu arayüz daha farklı olabilir. Kluübüm olmadığı için aradaki fark konusunda bilgi sahibi değilim 🙂

Antreman Sayfası:

Burada futbolcumuzu geliştirmek için çeşitli antremanları yaptırabiliyoruz. Antremanlar genelde 120 dakika oluyor. Antreman sonunda kondisyon kaybediyoruz fakat belirli bir gelişim kazanıyoruz.

Oyuncumuzu daha hızlı geliştirebilmek için market sayfası:

Burada şuan 3 adet ürün görünüyor ileride muhtemelen yeni satın alınabilecek ürünlerde gelecektir.
Kondisyon arttırma: Kondisyon her antremanda düşüyor ve zamanla kendi kendine artıyor eğer beklemek istemeyenler bu ürünü alarak hızlıca %100 kondisyona ulaşabilirler. Bu özelliğin ücreti 9 TL

Antreman hızlandır: Eğer futbolcunuzu hızlıca geliştirmek istiyorsanız bunu alıp şuan içinde bulunduğunuz antremanın süresini yarıya düşürebiliyorsunuz. Bu özelliğin fiyatı ise 2 TL sanırım tek kullanımlık.

Mevki Sıfırlama: İlk başladığınızda futbolcunuzun oynayacağı mevkiyi seçiyorsunuz. Eğer seçmiş olduğunuz mevkiden vazgeçtiyseniz farklı bir ilerleme göstermek istiyorsanız 15 TL karşılığında tek seferlik mevki sıfırlayıp tekrar seçebilirsiniz.

Yeni eklenen market ürünleri:
%25 Kondisyon arttırma:
2,99 TL karşılığında kondisyonunuzu %25 arttırır.
%50 kondisyon arttırma:
4,99 TL karşılığında kondisyonunuzu %50 arttırır.

Buradan da transfer işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Şuan kulüp 1000 TL
Futbolcu ise 150 TL’dir

Bu fiyatlar indirimli halidir zamanla artacaktır muhtemelen.

Sanalfederasyon.com

Oyun ile ilgili daha fazla bilgiyi Sanal Federasyon facebook sayfasından da öğrenebilirsiniz ya da yorum olarak yazabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla destek olmaya çalışacağım 🙂

Bu yazıya 15 kişi yorum yapmış

 1. Emin Bu yorumu yanıtla

  Burayı sırf biraz daha gelir elde etmek için açtıklarını düşünüyorum. Ses seda olmadan bir anda kayboldular. Ödeme alamadık hala diyenler için de göstermelik bi ödeme sistemi duyurusu yaptılar. Birkaç hafta sonrasında da site patladı. Ali Tunca güven kazanıp en büyük pisliği yaptı. Yazık. Şimdi eğleniyordur insanların parasıyla.

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Bende aynı fikirdeyim. Ütopyanın kapanmasından 1 ay önce falan buraya teşvik fazla arttırıldı. Güvenen kullanıcılar da buradan üyelik aldı sonuç olarak ikisi de dolandırıcılık çalışması çıktı. Ütopya son aylar dışında kullanıcılara iyi kazançlar sağladı ancak sınırsız kazanç olduğu için bir yerden sonra işler kötüye gitti muhtemelen ve birçok kullanıcı mağdur oldu. İlk katılanlar kazançlı çıktı bir tek. İşler kötüye gidince de ne kadar kazanırsak kardır hesabı bu sanal federasyonu uydurdular.

 2. Arif Güven Bu yorumu yanıtla

  Kayıt olmayı düşünüyordum ama ütopya online ile ilgili kapanma olayı büyük ölçüde güvenimi sarstı. İyi ki acele etmemişim kayıt olmak için…

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Bu olaydan önce benim de güvenim yerindeydi fakat ben de güvenmiyorum artık. Bu yüzden yeni kayıt olmayı düşünene de pek tavsiye etmiyorum. En iyisini yapmışsınız.

 3. Yunus Emre Gündoğdu Bu yorumu yanıtla

  150 tl para yolladım ama beni bir sayfaya yollamadılar.foruma kayıt olmaya çalışıyorum ama gmailime gelmesi gereken aktivasyon mesajı gelmiyor,whatsapp tan yazıyorum geri dönüş almıyorum ne yapmalıyım.

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar, EFT yaparak mı kayıt oldunuz? Papara üzerinden kayıt olduğunuzda hesabınız anında aktif oluyor fakat EFT/Havalede onların onayı gerektiği için destek hattından geri dönüş beklemeden maalesef birşey yapamıyorsunuz diye biliyorum. Sanal federasyon destek hattına ulaşmayı denemenizden başka önereceğim farklı bir şey maalesef yok 🙁

 4. Kazım Bu yorumu yanıtla

  Nasıl sorun olmaz adam resmen kapadı gitti yatirimli olan hesabımdan 3 aya yaklaştı para gelmedi.yTirimsizda ise ayların emeği çöpe gitti.adam dünyayı kandırdı siz hala ya prim pesindesiniz yada çalışmalarınız ortak bu kadar.

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar, Sanal Federasyon bence tamamen güvenli. Yine sitemde yer alan Ütopya online kurucusu bu oyunu geliştirdi. Ben sorun olacağını sanmıyorum.

   • Batuhan Bu yorumu yanıtla

    Güncelleme: Güven konusunda benim güvenim de sarsılmış durumda yeni kayıt olacaksanız, olmanızı tavsiye etmiyorum.

Yazı hakkında görüşlerinizi hemen alttaki kutuya yazazarak gönderebilirsiniz. (Yorumlarınız onaylandıktan sonra görünecektir)