--

Herkese merhaba!
Bu yazımda size Logitech F310 ürünü hakkındaki izlenimlerimi anlatacağım. Çok yeni bir ürün modeli olmasa da almayı düşünen arkadaşlar için bir yol gösterici yazı yazmak istiyorum.

Öncelikle ürünün özelliklerinden bahsedeyim. Ürün USB bağlantısı ile kabloyla bilgisayara bağlanıyor. Xbox kontrolcü gibi çalışıyor ve yapısı da Xbox kontrolcüsüne benziyor zaten. Üründe titreşim motoru maalesef bulunmuyor. Yani titreşim özelliği mevcut değil. Kablo ile çalıştığı için de pile ihtiyaç duymuyoruz.

Logitech F310 GamePad
Üründe titreşim motoru ve pil bulunmamasından dolayı oldukça hafif olduğunu söyleyebilirim. Sony Playstation DualShock 3 kontrolcüsüne alışmış biri olarak bu kol elime kaba geldi ve biraz da yorucu. Belki alıştıktan sonra daha rahat ederim ama ilk birkaç saatlik izlenimim bu yönde. Kolun üst kısmında bulunan RT, LT tuşları ilk başta garip geliyor zamanla biraz daha alışıyorsunuz. Sony PS3 kollarına göre gerçekten kaba ve garip geliyor ben öyle hissettim. Sağlamlık ve tuş hassasiyeti konusunda gerçekten güzel. Tuşların sertliği gayet güzel, sağlam hissettiriyor.

Kutu içeriği ve kurulum
Kutu değil de ambalaj diyelim. Ambalaj içerisinden ürün için gereken programları içeren bir CD çıkmadı. Daha önceden yazılmış incelemeleri okuduğumda CD çıktığı belirtilmiş. Muhtemelen çoğu kullanıcının artık evinde internet olmasından dolayı ve maliyeti düşürmek adına kutu içerisine CD eklemeyi bırakmışlar. Sitesinde muhtemelen ürün ile ilgili programlar mevcuttur. Windows 8.1 taktığım anda otomatik olarak ürünü tanıdı ve ayarlarını tamamladı. GRID, GTA IV, Need For Speed: Hot Pursuit oyunlarında ayar yapmama gerek kalmadan direk oynamaya başlayabildim.

Ürün fiyatı
80-90 TL civarlarında bulunabiliyor. Bu fiyat bence bu ürün için oldukça yüksek 50-60 TL aralığında satılsa daha iyi olabilirdi. Fakat döviz kurları ortada… Teknosa mağazadan teslim al indirimi ile 75 TL’ye satın aldım. Çeşitli kampanyalar yakalanırsa biraz daha uygun fiyata alınabilir muhtemelen.

Artılar:
+ Tak çalıştır olması ve sürücü kurmakla uğraştırmaması.
+ Birçok oyunda otomatik olarak ayarlarının tamamlanması, ekstra uğraş gerektirmemesi.
+ Kalite hissi
+ 3 yıl garantisi olması

Eksiler:
– Fiyatı
– İlk başta ele çok kaba gelmesi
– Fiyatının fazla olmasına rağmen titreşim özelliğinin olmaması

Logitech F310 hakkında sorularınız olursa yoruma yazın, yardımcı olmaya çalışacağım 🙂

Bu yazıda 1 yorum var

  1. Arif Orak Bu yorumu yanıtla

    özelliklerine göre pahalı ama logitech kalitesi fiyatını unutturuyor. Birkaç kere sorun yaşadım RT tuşu çalışmıyordu garantiden değişti. Şuan sorun yok. Tavsiye ederim, titreşim olsa daha iyi olurdu tabi.

Neden yorum bırakmıyorsun?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir