--

Herkese merhaba!
Bu yazımda bu seneki Gamex’i size anlatacağım.

Gamex 2017

Öncelikle girişte sıra sorunu halen devam ediyor. Online bilet alanların ayrı bir kapıda giriş yapması fazla bir fayda sağlamamış. Yine bol bol sıra bekleniyor. Belki de cumartesi günü gittiğim için daha fazla sıra vardı bunu bilemiyorum. Gamex, her gün gidecek kadar güzel bir etkinlik değil diye düşünüyorum. Geçen sene her gün gitmiş olsam da çoğunu sıkılarak ya da oturarak geçirmiştim. Bu sene bir gün boyunca bile tamamiyle duramadık. Girdikten 4 saat sonra fuardan çıktık.

Bu sene Lütfi Kırdar yerine Tüyap’ta yapıldı. Tüyap daha büyük olduğu için çoğu ziyaretçide beklenti daha yüksekti diye düşünüyorum. Benim geçen seneden dolayı hiçbir beklentim yoktu. Sabah sıra oluşurken nasıl bir ruh halindedir bilemem ama sakin konuşamayan emir verici üslupta olan güvenlik görevlisi de beklentimi iyice yerin dibine soktu diyebilirim 🙂 Her sene olduğu gibi bu senede sıra sorunları mevcuttu. Girişte sıra olmayı bilmeyen kendini uyanık sanıp öne geçmeye çalışanların bol olduğu bir fuar. Bir sonraki gamex’e gideceğimi düşünmüyorum.

Oyunla alakalı firmalar oldukça azdı. Birkaç tane oyun tanıtan stant olsa da birçoğu satış yapma amacıyla açılmışlardı diyebilirim. Onun dışında dikkatimi çeken nokta ise oyunla fazla alakası olmasa da RedBull satışının yapılmasıydı. -Bu geçen senede vardı- Bildiğim kadarıyla 18 yaş altı için tüketilmesi zararlı olan RedBull fuar boyunca yaş farketmeksizin birçok kişiye satıldı. Ziyaretçilerin büyük bir kısmının 18 yaş altından oluştuğu bu fuarda RedBull satılması ne kadar doğrudur bilemiyorum.

Fuara özel indirime rastlamadım
Önceki senelerde de çok fazla indirim olmasa da çeşitli kampanyalar yapılıyordu. Bu sene ise hiçbir indirim görmedim hatta birçok şey daha da pahalıydı. Hatta bir ürün satın almayı geçelim oyunlar için üretilen yarış direksiyonunu denemek bile 15 liraydı. Benim bildiğim fuarlarda ücretsiz olarak ürün denemeleri yapılır ki tüketici ürünü beğenip satın almak istesin. Lunapark gibi ürünleri ücretli denetmek oldukça komik.

Fuarın en güzel alanı bence Black Desert isimli oyununun tanıtıldığı alandı. Güçlü bilgisayarlar, kaliteli klavye ve kulaklık setlerinin bulunduğu bilgisayarlarda bu oyunu deneme fırsatı sunuyorlardı. Ek olarak deneyenlere hediye olarak verdikleri yastık, mousepad ve oyunu evde denemek isteyenler için oyun kodu vermeleri oldukça güzel bir jest. Bize verdikleri kaliteli karton çantanın içinde ek olarak oyunun logosunu içeren balonlar da yer alıyordu.

Her sene olduğu gibi bu senede birçok Youtuber ve Twitch yayıncısı fuara gelmişti. Fotoğraf çekilmek ve canlı görmek isteyenlerin oluşturduğu izdiham ve kalabalık gerçekten dayanılacak gibi değil. Neyseki youtuber’lar ile fotoğraf çekilmek gibi bir hevesim bulunmuyor.

En çok ilgimi çeken Drone yarışlarının olduğu alandı diyebilirim. Zaten önceki yazılardan da drone’lara ilgim olduğunu anlayabilirsiniz. Çok yüksek hızlara ulaşabilen modifiyeli dronelar bu alanda yarışıyordu.

Genel olarak birkaç stant dışında fuar müthişti diyemem. Alan büyümüş olsa da oyunla alakalı, alakasız birçok şeyle doldurulmuştu ve içeride kalabalıktan nefes almak imkansızdı.

Gamex İstanbul’da olduğu için Gamex sayesinde farklı illerde okuyan arkadaşlarımla İstanbul’da görüşme ve zaman geçirme fırsatı buluyorum. Gamex biraz da bahane oluyor aslında. Bakalım bir sonraki toplanma bahanemiz ne olacak 🙂

Bu sene Gamex’teki kalabalıktan dolayı çok iyi videolar çekemesem de fuardan çektiğim videolardan kısa bir derleme yaptım:

Oyun severlere SÜRPRİZ !

Yorum yapanlara sürpriz!

Fuarda tanıtılan oyun olan Black Desert oyununun 7 günlük deneme sürümü kodlarını yorum yazan sınırlı sayıda kişiye ücretsiz deneme kodu göndereceğim. Bu yüzden yapacağınız yorumlarda aktif kullandığınız bir mail adresi yazmanız gerekmektedir. Yorum yazdıktan sonra 2 gün içinde oyun kodunuz ve kodu nasıl kullanacağınızı içeren bir maili, mail adresinize göndereceğim.

Oyunu deneyecek olan arkadaşlara şimdiden iyi eğlenceler 🙂

Bu yazıya 10 kişi yorum yapmış

 1. Ahmet Can Bu yorumu yanıtla

  Bence gamex güzel değil eskisi gibi artık. Black desert sanırım türkiye için tamamiyle çıkmak üzere. Deneme kodu kaldıysa bende denemek isterim

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Kodunuzu ve aktifleştirmek için yapmanız gerekenleri yorum yazarken belirttiğiniz mail adresine gönderdim. Black Desert Online’da İyi eğlenceler!

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Muhtemelen fark eden olmamıştır fark eden olsa bile oyun pek bilinmeyen bir oyun olduğu için ilgi çekmemiştir 🙂

Neden yorum bırakmıyorsun?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir