--

Herkese merhaba, Clementoni markasının müşteri memnuniyeti konusundaki olumlu yaklaşımını size anlatmak istiyorum.
Öncelikle biraz Clementoni markasının ürün kategorisinden bahsedeyim. Clementoni, İtalya merkezli bir oyuncak üreticisi. Eğitici, bilimsel oyuncaklar, bebekler için oyuncaklar, puzzle gibi birçok kategoride ürün üreticisi olan bir marka.

Şimdi gelelim benim yaşadığım olaya 🙂
Aylar önce İstanbul’da bulunan bir D&R mağazasından kardeşim için hediye olarak Clementoni marka puzzle satın aldım. Tabi alırken markasına dikkat etmemiştim. Kardeşim daha ilerleyen zamanlarda yaparım diye dolabına kaldırmıştı. Birkaç hafta önce açtığında puzzle parçalarının baskısının olmadığını fark ettik. İlk başta anlam veremedim daha önce kimse böyle bir şeyle karşılaşmamıştır herhalde 😀 Faturasının da olmamasından dolayı D&R’ın hiçbir şey yapmayacağını düşündüm. Twitterdan yapmış olduğum paylaşımda D&R profilini de etiketlemiş olmama rağmen hiçbir yanıt verme zahmetinde bulunmadılar 🙂

Şimdi paketten çıktığı halini göstereyim:

Almış olduğum yerden bir şey çıkmayacağını anlayınca hiç müşteri hizmetleriyle uğraşmak istemedim. Clementoni markasını araştırmaya başladım. Markanın Türkiye’de de bir temsilciliğinin mevcut olduğunu gördüm. Yine umutsuz bir şekilde yukarıdaki videoyu da ekleyerek göndermiş olduğum maile aşağıdaki yanıtı aldım;

Adresi doldurup gönderdikten sonra Bilal Bey tüm adımları bana mail ile iletti. Stoklarından ürünü talep ettiklerini ilettikten birkaç gün sonra ürünün İtalya’dan geleceği konusunda bir bilgilendirme maili aldığımı hatırlıyorum. Aradan geçen bir süre sonra da ürünün geldiğini ve tarafıma gün içinde Yurtiçi kargo ile kargolanacağını belirten bir mail aldım. Tüm adımları tarafıma ileten Bilal Bey’e ayrıca teşekkür ederim. Sadece bir puzzle aman ne olacak denilip geçilecek şey için bile oldukça iyi şekilde ilgilenildi ve ürünün yenisi gönderildi. Clementoni markasına olan bağlılığım arttı diyebilirim. Clementoni ürünlerini gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Bir sorun anında çok güzel bir şekilde ilgilendiklerini bizzat deneyimledim.

Clementoni markasının ürünlerini bu linkten inceleyebilirsiniz. www.clementoni.com/tr/

Bu yazıda 1 yorum var

  1. Mustafa Aytuğ Bu yorumu yanıtla

    Baskısız çıkması gerçekten talihsiz bir durum ancak oldukça şaşırdım. Clementoni markasının ürününe sahip çıkması ve sizi mağdur etmemesi ise çok iyi bir durum.

Neden yorum bırakmıyorsun?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir