--

Herkese merhaba!
Bu yazımda yine internetten para kazanma konusu üzerine bir şeyler yazacağım 🙂

Günümüzde birçok kişi internetten para kazanmayla uğraşıyorken çoğu insan ise internetten para kazanmayı saçma ve zaman kaybı olarak görüyor. Aslında çok fazla kazanç yöntemi var ve bu yöntemler içinde gerçekten gereksiz ve zaman kaybı olanlar da yok değil. Örnek vermem gerekirse saatlerce uğraştırıp 2-3 kuruş ödeme yapan bazı siteler mevcut. Bazıları ise günde birkaç dakika ayırılan zaman için bu ödemeyi yapıyor. Kısa zamanda çok kazandıran siteyi bulmalıyız. Örneğin 2011-2012 yıllarında internetten gelir elde etme Türkiye’de çok yaygın değilken yabancı bir siteden günde $0,04 kazanıyordum. Göze çok düşük bir miktar olarak geliyor ama günde sadece birkaç dakika ayırarak kazanılan 1 kuruş bile insanı çok mutlu ediyordu. Gerçek bir iş yaparak kazanılan 1 TL ile internetten kazanılan 1 TL bana hala farklı geliyor. Eğer internette size uygun ve iyi yapabileceğiniz bir iş bulursanız daha az zamanda ve daha az uğraşla kazanç sağlayabilirsiniz. Size zor gelen bir iş hem kazanma süresini uzatacak hem de kazandığınız miktarı azaltacaktır.

İnternetten Çok Para Kazanmak Mümkün mü?
Şimdi muhtemelen başlıktan görüp merak ederek geldiğiniz sorunun yanıtını vereyim. Bence doğru işi yaparsanız çok para kazanmak evet mümkün. İnternetten kazanç dediğimizde insanın aklına basit şeyler yaparak düşük miktarda kazanç elde etme geliyor. Eğer çabalarsanız bir işte çalışacağınızdan daha çok parayı aylık olarak kazanabilirsiniz. Örneğin Hepsiburada, Türkiye’nin en büyük dijital mağazalarından birisi ve çok iyi kazanç elde ettiğini tahmin etmek çok da zor değil. Hepsiburada sitesinin yaptığı iş tam olarak internetten satış ve kazanç. Siz de bir dükkan sahibi iseniz bu bir mağaza olabilir, restaurant olabilir ya da farklı bir kategoride dükkan olabilir. İşinizi internete taşıyarak daha fazla kişiye ulaşabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Yaratıcı Fikirler Para Kazandırır
Nasıl olsa para kazandırıyor diye hepsiburada sitesinin sattığı ürünleri satan bir internetten satış sitesi açarsanız muhtemelen beklediğiniz gibi olmayacak. Çünkü müşterilerin zaten güvendikleri ve alışveriş yaptıkları siteler mevcut. Daha yaratıcı fikirle açılmış bir site her zaman daha ön planda olur. Örneğin istediğiniz tasarımı siteye yükleyerek tişörte basılmış halde satın alabileceğiniz bir site daha çok ilgi görecektir. Hatırladığım kadarıyla böyle bir site şuan mevcut ama ismi aklıma gelmiyor. Düşündükçe elbet çok yaratıcı fikirler çıkacaktır. Yazılım konusunda tecrübeliyseniz farklı bir konseptte açacağınız site bile sizlere güzel paralar kazandırabilir. Önemli olan ziyaretçinin aynı zamanda tüketicinin ne istediğini tahmin etmek ve onların isteklerini karşılayacak siteler sunmak.

İnternetten Kazanmak Zor Değil
Zor olan internette ne yapacağımız. İnternetten kazanç sağlamak için gerçekten çok sayıda farklı alternatifimiz var. Bunlar; youtube üzerinden gelir elde etmek, sipariş üzerine logo, banner gibi grafik işlerini tamamlayarak satmak, bir blog yazarı olmak, internet siteleri açıp geliştirerek sonrasında satmak gibi çok fazla alternatif var ve bunların sınırı yok. İnternetten kazanç için yaratıcılığınızı kullanarak kendinize bir gelir yöntemi bile oluşturabilirsiniz.

Yaptığınız en iyi şeyleri belirleyin
Çok güzel şarkı söylüyor, çok iyi programlar kodluyor olabilirsiniz ya da grafik alanında harika çizimler yapıyorsunuzdur. Bunlarla internetten gelir sağlamak hayal değil. Sadece doğru sitelerde emeğinizi değerlendirmeye çalışmalısınız. Mesela birçok sitede kullanıcılar sitesine ya da firmasına logo yaptıracak kişiler arar. Bir işi tamamlamak için çeşitli programlara ihtiyacı olanlar olur ve bu programları hayata geçirebilecek kişileri ararlar. Bu kişilerden birisi neden siz olmayasınız? Şarkı söylemeye hiç değinmeyeceğim çünkü hepimiz her gün onlarca şarkı dinliyoruz. Sizin söylediğiniz şarkıyı da keşfeden elbet çıkacaktır hatta günümüzde konser vermeye başlayan birçok sanatçı bu işe ilk başta Youtube üzerinden başlayan kişilerden oluşuyor.

Haydi internetten para kazanmaya!

Bu yazıya 8 kişi yorum yapmış

 1. Ali Bu yorumu yanıtla

  Doğru işle sabırlı şekilde uğraşırsak kazanmama gibi şans yok bence. Yeter ki birkaç kuruş kazandırma vaadiyle saatlerce hatta günlerce uğraştıran şeyler değil de birşeyler üretme üzerine olsun. Mesela youtube için içerik oluşturmak gibi.

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Evet hocam çok doğru. Genelde yatırımsız uğraşılan siteler pek bir kazanç sağlamıyor. İçerik oluşturmak ise kaliteli içerik olduğu sürece geri dönüşü çok yüksek miktarlara varan bir uğraş. Yorumunuz için teşekkür ederim 🙂

 2. Technical Faul Bu yorumu yanıtla

  Bunun için bir miktar da network gerekiyor bana kalırsa. Çok emek harcasanız dahi destek verecek bir networkünüz olmadığı takdirde fazla ilerleyemiyorsunuz.

 3. Sercan Bu yorumu yanıtla

  İnternetten her zaman para kazanabilirsiniz ama her iş gibi bunada emek vermelisiniz. Ek iş gibi akşamları ilgilenerek ayda 3-5 bin tl kazanamazsınız.

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Sadece internetten iyi bir kazanç için gerçekten yoğun olarak çalışmak ve uğraşmak gerekiyor. Yorum için teşekkürler 🙂

 4. Serdar Bu yorumu yanıtla

  Artık günümüzde çoğu iş dolaylıda olsa internetten kazanç sağlıyor bence. Mesela müşteriyle mailleşmelerde, internet reklamlarında felan internetin gücünden yararlanıyoruz. Dolaylıda olsa internet bize kazanç sağlıyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi hemen alttaki kutuya yazazarak gönderebilirsiniz. (Yorumlarınız onaylandıktan sonra görünecektir)