--

Herkese merhaba arkadaşlar! Yaklaşık 1 ay önce günlük kullanım için taşınabilir ve hafif bir bilgisayar ihtiyacım için Hometech 400c satın aldım. Ürünün fiyatının uygunluğu, SSD takma imkanı sunması ve Full HD ekranı beni etkiledi açıkçası. Daha bilindik markalar daha pahalı olmasına rağmen bu özellikleri barındırmıyordu. Fazla bilmiyor olmama ve olumsuz yorumlara rağmen bu ürüne şans vermek istedim. Ürün donanımına göre güzel çalışıyordu ancak şarjı %40’tan fazla şarj olmuyordu. İnternette Hometech markası servisi için çok fazla olumsuz yorum olduğu için endişeler içinde ürünümü güzelce paketleyip servise gönderdim. Servis sürecini ve diğer detayları “Hometech servisi nasıldır?” , “Hometech servisi iyi mi?” , “Hometech garanti süreci nasıl işliyor?” gibi sorular içinde kaybolup internette düzgün bilgi bulamayan tüketicilere fikir vermesi açısından anlatmak istiyorum.

Öncelikle ürünün kutusundan çıkan tüm belge ve aksesuarları kutusuna yerleştirdim. -Gerçi ek aksesuar olarak bir tek adaptör çıkıyor :)- Ürünün faturasının fotokopisini çekerek kutuya ekledim. Kutunun üzerine telefon numaramı, adres bilgimi ve cihazın arızasını anlattığım bir kağıt yapıştırdım. Baloncuklu ambalaj kullanarak güzelce sarıp sarmaladım 🙂 Baloncuklu ambalajı yapı marketlerde bulabilirsiniz, ben tekzen mağazasından satın aldım. 100cm genişliğinde 5 metre uzunluğunda bir rulo şeklindeydi 10 tl civarı bir fiyata satılıyor.

Sanırım daha önceden garanti için kargoyu müşteriye ödetiyorlarmış ben de internette bunu okuyarak gittim ancak Aras Kargo’nun anlaşması olduğu için karşı ödemeli olarak gönderiliyormuş hiçbir ücret ödemedim. Kargom onlara ulaştıktan birkaç gün sonra online takip sistemine bilgi girişi yaptılar. İnternette okuduğum olumsuz yorumlardan dolayı mutlaka ücret çıkartacaklar diye bekliyordum, öyle bir durumda tamir etmeden ürünü geri isteyecek ve o şekilde kullanmaya devam edecektim. Tabii ki markaya karşı tutumum da olumsuz olacaktı. 5 gün içinde ürün arızasının “pil kalibrasyon sorunu” olduğunu eklediler ve pil değişimi yaparak tarafıma ulaştırdılar. Kargo ve tamir süreci dahil ürün ortalama olarak 8-9 günde bana ulaştı. Eski pil %40’a kadar dolup 1 saat 40 dakika falan dayanıyorken yeni pil 3 saat kullanmama rağmen şu an %35’e kadar düştü. Pil performansını oldukça başarılı buldum.

Kargo yine baloncuklu ambalaja sarılmış şekilde bir koli içinde geri döndü. Benim gönderdiğimden çok daha sağlamdı. Tamamen ücretsiz olarak tüm işlemler halledildi ve tarafıma ulaştırıldı. İnternetteki şikayetler genelde ürünün ekranının kırık olduğu için ücret talep eden servis şikayetlerinden oluşuyor. Bu da muhtemelen iyi paketleme olmadığı için kargoda ortaya çıkan hasarlar. Hangi markanın servisi olursa olsun ürününüzü çok iyi paketleyip göndermenizi tavsiye ederim. Kargolar maalesef ürünlere gereken özeni göstermiyor genelde sağa sola fırlatarak taşıma yapıyorlar. Olabildiğince iyi bir şekilde paketlemek ürüne gelecek ekstra zararların önüne geçecektir.

Servisin hızından ve sorun çıkartmadan ürünü onarmasından memnun kaldım.

Yazı hakkında görüşlerinizi hemen alttaki kutuya yazazarak gönderebilirsiniz. (Yorumlarınız onaylandıktan sonra görünecektir)