--

Herkese merhaba arkadaşlar
Uzun süredir yazacak bir şey bulamama derdinden müzdariptim. Sonunda yazıcak bir şey bulabildim 😀
Bu yazımda sizlere Xiaomi markasının araç içinde telefon ya da tabletlerimizi şarj etmemizi sağlayan “Mi Car Charger” ürününü tanıtacağım.

Öncelikle Xiaomi markasının Çin merkezli bir marka olduğunu söylemek istiyorum. Her ne kadar Çin malı dediğimizde aklımıza kalitesiz, çabuk bozulan ürünler gelse de Xiaomi markasında bu durum tam tersi bana kalırsa. Birçok ürünü gerçekten kaliteli ve sağlam bir şekilde üretiliyor. Cep telefonundan, kulaklığa, kulaklıktan televizyona, Drone’a birçok ürün kategorisinde üretim ve satış yapmaktalar. Üstelik hepsi birbirinden kaliteli!

Xiaomi araç şarj ürünü;

 • Yüksek akım koruması
 • Kısadevre koruma
 • Yüksek voltaj koruması
 • Elektromanyetik dalga koruması
 • Yüksek ısı koruması
  gibi çeşitli elektronik korumalara sahip olarak bize ulaşıyor. Bu da çeşitli elektriksel hatalarda otomobilimizin ya da telefonumuzun zarar görmesini engelleyen önemli özelliklerden olduğunu düşünüyorum.

Çift USB çıkışı bulunan ürün toplamda 3.6A değerinde bir güç çıkışı sunuyor. Tek USB çıkışından maksimum 2.4A güç alınabiliyor. 2.4A birçok powebank’ın anlık olarak verebildiği güçten daha fazla bu da telefonun daha hızlı şarj olmasına yardımcı oluyor.
Hızlı şarj destekli telefonları daha hızlı şarj etme özelliği de bulunan Xiaomi Car Charger özellikle sık seyahat eden ve işi nedeniyle otomobillerde çok zaman geçiren tüketiciler için kurtarıcı niteliğinde bir ürün bence 🙂

Üründe kullanılan metal malzeme ürünü elinize aldığınızda oldukça kalite ve sağlamlık hissi uyandırıyor. Piyasada bulunan ucuz araç şarj cihazları genelde çok hafif oluyor ve birçoğunda devre koruması gibi çok önemli özellikler bulunmuyor bu da zamanla ya telefonumuza zarar veriyor ya da aracımızın elektronik tesisatına zarar veriyor. Bu tip elektronik cihazları kaliteli almakta yarar var.

Ürünün kutusu da ürün kadar kaliteli. Üstelik çeşitli kampanyalar ile bu ürün çok uygun bir fiyata alınabiliyor. Fiyatına göre gerçekten çok başarılı.

Ürün aynı zamanda led bir şerite sahip. Aracınızın 12v soketine ya da çakmak soketine taktığınızda soketin metal kısımlarından yansıyacak şekilde bir ışık yanmaya başlıyor ve hoş bir görüntü oluşuyor. Araç şarj cihazları kategorisinde en iyi ürün olduğunu söyleyebilirim.
Daha önce denediğim ucuz bir üründe aracın çakmak sigortası bozularak çalışmaz hale gelmişti. Bunda böyle bir problem olmadı.

Artılar:
+ Çeşitli devre korumaları ile güvenli şarj sağlaması
+ Işıklı tasarımı ile karanlıkta hoş bir görüntü oluşturması, ben sevdim.
+ Kaliteli malzemesi ve ele alındığında kalite hissi vermesi
+ Telefon, tablet ve usb şarj destekleyen birçok ürünü hızlıca şarj etmesi
+ Kalitesine göre uygun fiyatlı olması
+ Aynı anda 2 telefonu birden şarj edebilecek çift usb ile gelmesi
+ Xiaomi kalitesi

Eksiler:
– Kullanılan dış metal malzeme çakmak girişine ilk taktığımda çizildi zamanla çiziğinin daha da artacağını düşünüyorum fakat buna bir çözüm yok gibi duruyor.
– USB girişlerinin ışıklı olmaması karalıkta kendisini belli eden bir ışığı olmasına rağmen usb girişlerini görmemiz için bir yarar sağlamıyor, usb girişleri ışıklı olsaydı ışık kullanımı kullanışlılığı arttırabilirdi.

Ürün hakkında farklı sorularınız olursa yorum olarak eklediğinizde yanıtlamaya çalışırım 🙂
Herkese mutlu günler!

Güncelleme(11 mart 2017): Kullanım sonrası görüşlerim:
Oldukça iyi ve gerçekten hızlı şarj eden bir ürün. Bu hızlı şarj olayının telefon bataryasına bir zararı var mıdır bilmiyorum ama uzun vadede telefon bataryasının ömrünün çabuk tükenmesine yol açabilir. Araç çalışır durumdayken problemsiz bir biçimde şarj ediyor. Çok aşırı ısınmıyor. Araç çalışmıyorken ya da aracı çalıştırma esnasında cihazı aracın çakmak prizinde bulundurmanızı önermiyorum. Çalıştırılma sırasında araç içerisinde elektrik voltajı çok değiştiği için bu cihaza ve bağlı olan telefona zarar verebilir. Benim önerim sadece araç çalışır durumdayken bu cihazla telefonunuzu şarj etmenizdir. Bu sayede akü bitme problemiyle karşılaşma riskiniz de sıfıra inecektir 🙂 Ürünü kullanışlılık olarak da çok beğendiğimi söyleyebilirim

Bu yazıya 3 kişi yorum yapmış

 1. Mertkan Bu yorumu yanıtla

  Uzun süredir kullanıyorum aynı anda 2 telefonu çok verimli bir şekilde şarj edebiliyor. Araç kamerasına güç sağlamak için de kullandığım bir cihaz. Ziyadesiyle başarılı. Metal yüzeyi olduğu için fazla ısınıyormuş gibi bir hissi var uzun süre kullandığınızda.

 2. Erkan Bu yorumu yanıtla

  Harika bir ürün, sıradan çakmak şarj cihazlarına göre fazlasıyla kaliteli ve ele alındığında senin de yazdığın gibi kalite hissini veriyor. Ucuz şarj cihazları hem telefona zarar veriyor hem de adam akıllı şarj etmiyor. Çok memnun kaldığım muhteşem bir ürün. Araçta şarj cihazına ihtiyacınız varsa tercihiniz xiaomi araç şarj cihazı olsun

Yazı hakkında görüşlerinizi hemen alttaki kutuya yazazarak gönderebilirsiniz. (Yorumlarınız onaylandıktan sonra görünecektir)