--

Sphero Mini Nedir?
Sphero Mini, bluetooth ile kontrol edilebilen günümüzde artık teknoloji katılan her şeye dendiği gibi akıllı olarak kabul edilen robotik bir toptur.

Sphero mini box

Sphero Mini Teknik Özellikleri
* 1 saatlik şarj ile 45 dakika kullanılabilir
* 10 metreye kadar bluetooth çekim mesafesine sahiptir
* En yüksek hız modunda saniyede 1 metre hıza kadar ulaşabilir.
* Üzerinde bulunan led ışık ile dilediğiniz renk seçeneğinde ışık yaymasını sağlayabilirsiniz

Sphero Mini ile Neler Yapılabilir?
Sphero mini, ufacık boyutunun aksine birçok özelliği içinde barındıran cebe sığan eğlence aracı aslında. Kutusundan çıkan bovling labutları ile düz bir zeminde uygulama üzerinden kontrol edebileceğiniz mini bovling topunuzun tadını çıkarabilirsiniz. Golf özelliği sayesinde telefonunuzu golf sopası gibi kullanarak Sphero Mini ile golf oynayabilirsiniz. Yine mobil uygulama üzerinde bulunan yüz ile kontrol özelliği sayesinde yüz ifadelerinizde Sphero’nuzun hareket etmesini sağlayabilirsiniz. Güncellenebilen yapıda olan Sphero ürünü üreticileri tarafından yayımlanan yeni yazılımlar ile yeni özellikler eklenmeye açık bir üründür. Bu yüzden benim şu an bu yazıyı yazarken mevcut olmayan bir özellik bu yazıdan aylar sonra güncelleme ile getirilebilir diyebilirim.

Sphero Mini ile Programlama Mantığını Öğrenebilir ve Kendinizi Geliştirebilirsiniz
Bu ürünü programlamak mümkün. Sphero EDU uygulamasını kullanarak görsel programlama veya javascript programlaması gerçekleştirebilirsiniz. Bu programlama tekniğiyle bir labirentten çıkabilecek şekilde program tasarlayabileceğiniz gibi etrafına ışık saçarak kendi kendine gezinen bir top da yapabilirsiniz. Programlama tekniğinde tek sınırınız hayal gücünüz ve topun özellikleri 🙂 Aynı zamanda uygulama üzerinden diğer kullanıcıların yaptığı programları indirebilir ve ürününüzü kullanarak deneyebilirsiniz.

Dışarıda Kullanmak İçin Uygun mu?
Ürün sert ve düz zeminde kullanılabilir fakat dışarıda kullanıldığında taş ya da tırtıklı zemin dolayısıyla çok çabuk çizilecektir. Bu ürün ev içinde kullanmak için daha uygundur. Aynı markanın daha üst modellerinde çeşitli kılıflar mevcuttur bu kılıflar ürünü daha sağlam hale getirmekte ve dışarıda kullanıma elverişli kılmaktadır ancak bu ürün dış ortam için çok uygun olmayacaktır 🙂

sphero mini unbox

Ürün Halıda Gidebiliyor mu?
Çok kalın ya da tırtıklı olmayan halılarda rahatça gidebiliyor. Hatta beklediğimden daha hızlı gidebiliyor diyebilirim. Aşağıya eklediğim videoda ürünün halı performansını görebilirsiniz

Hangi Cihazlarda Kullanılabilir?
Bu akıllı cihazı minimum iOS 10 sürümüne sahip tüm Apple cep telefonları ve tabletlerinde kullanabilirsiniz. Buna ek olarak Android 5.0 ya da daha üstü versiyonla çalışan bluetooth’a sahip cep telefonu ve tabletlerde de kullanabilirsiniz. Son olarak bluetooth özelliğine sahip windows10 bilgisayarlarda da bu ürüne bağlanıp kullanma şansınız var.

sphero mini red light

Ürünün hız, ışık ve halı testini içeren Youtube videosu:

Neden yorum bırakmıyorsun?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir