--

Epic Games 17 Aralık’tan itibaren 15 gün boyunca her gün bir oyun hediye ederek toplam 15 adet oyun dağıtacak!

epic games logo
Geçtiğimiz aylarda değeri 183 TL olan GTA 5 oyunu ücretsiz olarak hediye edilmişti. Üstelik çeşitli oyun içi eşyalar da dahildi. Hediye edilen GTA 5’ten sonra da her hafta çeşitli oyunların hediye edildiği kampanya devam etti ancak GTA kadar ses getirecek oyun olmadı diye hatırlıyorum.

Şimdi ise yılbaşı tatili indirimlerinin başlamasıyla birlikte her gün bir adet olmak üzere toplamda 15 gün boyunca, 15 oyun hediye edilecek. Oyunların hangi türden olacağı bilinmese de bazı günlerde mutlaka iyi oyunların hediye edileceğini tahmin ediyorum.

Ücretsiz Epic Games oyunlarını nasıl alacağım?
Ücretsiz oyunları edinmek için Epic Games üyeliğine ve bilgisayarınıza indireceğiniz Epic Games Launcher’a ihtiyacınız olacak. Uygulamaya hesabınızla giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan mağaza seçeneğine tıklayın. Ardından sayfayı biraz aşağı kaydırdığınızda günün ücretsiz oyununu göreceksiniz.

epic ücretsiz oyun alma

“Şimdi ücretsiz” ibaresi olan oyuna tıkladıktan sonra oyunun sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfada oyun fotoğrafının yer aldığı kısmın sağ altında “Yükle” butonu göreceksiniz. Bu butona tıkladıktan sonra açılan sipariş sayfasında ödeyeceğiniz miktar 0 tl olarak görünüyorsa oyuna ücretsiz sahip olmaya hazırsınız. “Sipariş ver” butonuna tıklayıp oyunu kütüphanenize ekleyebilirsiniz!

Eğer bu adımlara erişemiyorsanız hesabınızda iki adımlı kimlik doğrulama özelliğini etkinleştirmemiş olabilirsiniz. İki adımlı kimlik doğrulama özelliğini etkinleştirip yeniden denemeniz sorunu çözebilir. Eğer yine başarılı sonuca ulaşamazsanız yorum olarak sorununuzdan bahsettiğinizde yardımcı olmaya çalışacağım.

24 saatte bir yenilenen oyunları her gün alarak, aldığınız oyunlara ömür boyu sahip olabilirsiniz!
Süresi bitmeden aldığınız ve kütüphanenize eklediğiniz oyunlar ömür boyu sizin olacak. Kütüphanenizden silinme gibi bir durum oluşmayacak.

Daha önce hediye edilen GTA 5 hakkında daha fazla bilgi edinmek için: 183 TL değerindeki GTA 5’e ücretsiz sahip olun! başlıklı yazıma göz atabilirsiniz.

Her gün eklenen yeni oyunları aşağıdaki listeye de ekleyerek oyun hakkında bilgiler vereceğim. Yazımı takip etmeyi unutmayın 🙂

17 Aralık Perşembe günü verilen oyun:

Kampanyanın ilk oyunu: Cities Skylines

cities skylines

Klasikleşmiş olan simcity tarzı şehir kurma ve geliştirme oyunu Cities Skylines, bu kategoride çıkmış olan en yeni ve en fazla detaya sahip olan oyunlardan birisi. Şehir kurma ve geliştirme kategorisini sevenler tarafından oldukça beğenilen bu oyunun steam fiyatı 49 TL iken yarın akşam saat 19:00’a kadar Epic games ile ücretsiz olarak Epic games kütüphanesine eklenebilir durumda. Eğer yönetme, tycoon tarzı oyunları seviyorsanız bu oyunu seveceksiniz!

Oyun hakkında yorumum: Oyuna ilk başta alışmak zor olsa da oyuna alıştığınızda oldukça eğlenceli bir hale gelebiliyor. Bir anda kendinizi binalar ve yollar inşa ederken buluyorsunuz. Biraz geliştikten sonra trafik sorununu çözebilmek için farkında olmadan oyunda saatlerinizi geçirebiliyorsunuz. Trafiği çözmek için ufak bir tüyo vermek istiyorum. Şehrin merkezine giriş için birden fazla alternatif yol ekleyin ve kamyonların kullanacağı yolları kısıtlayın. Sadece kamyonların kullanacağı yollar olsun. Metro, otobüs gibi toplu taşıma araçlarının sayılarını da arttırırsanız şehir trafiğine fayda sağlayabiliyor. 🙂 Bu oyunu Steam’de satın alıp yaklaşık olarak 140 saat oynadım. Epic tarafından hediye edileceğini düşünmüyordum ancak sürpriz oldu. Ben daha önce almış olduğum için benim için bir fark olmamış olsa da; bu oyunu merak edenler için ücretsiz olarak deneme fırsatı oluşmuş oldu. Oyuna alışırsanız ve eğlenceli bulursanız oyunu oynarken saatlerin nasıl geçtiğini anlamadan keyifli bir şekilde zaman geçirebilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler!


18 Aralık Cuma günü verilen oyun:
Oddworld: New ‘n’ Tasty
oddworld new n tasty ücretsiz

Playstation 1 için piyasaya çıkmış ve oldukça ün yapmış bir oyunun yeniden geliştirilmiş hali Oddworld: New ‘n’ tasty bugünün ücretsiz Epic Games oyunu. Eğer bu oyunu playstation 1’de oynadıysanız sizde yeri mutlaka ayrıdır. Şimdi daha gelişmiş özellikler ve daha gelişmiş grafiklerle maceraya yeniden atılma vakti! İlerlemeli bulmaca oyunu tarzında olan bu oyunu ilk kez görenlerdenseniz yalnız değilsiniz. Bu oyunu ben de ilk keşfedenlerdenim. Şimdiden iyi eğlenceler!


19 Aralık Cumartesi günü verilen oyun:
The Long Dark

the long dark ücretsiz

Günün oyunu The Long Dark! Oldukça soğuk ve sert geçen bir kış mevsiminde hayatta kalmaya çalıştığınız bu oyunda ses efektleri ve oyunun atmosferiyle soğuğu ekran karşısındayken bile içinizde hissedebiliyorsunuz. Sadece hayatta kalma modunu oynadığımda yalnızlık hissini çok fazla hissetmiştim doğrusu. Oyun Türkçe destekli olarak geldiği için ayrıca bir Türkçe yama kurmanıza gerek kalmadan indirip maceranın tadını hemen çıkarmaya başlayabiliyorsunuz. Epic tarafından verileceğini tahmin etmediğim bir oyundu ancak oldukça güzel bir hediye oldu bence. Kahvenizi kapıp bu soğuk maceraya atılmanın tam zamanı.

Oyun hakkında düşüncelerim: Oyunu bitirmemiş olsam da hayatta kalma modunun oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim. Soğuğun etkisini çok iyi hissettirebiliyor. Çeşitli eşyalar toplayıp farklı eşyalar geliştirebiliyorsunuz. Bir craft sistemi mevcuttu diye hatırlıyorum. Geceyi geçirmek için bir baraka ya da terk edilmiş arabaları kullanabiliyorsunuz. Şu sıralar hikaye modu da çıkmış ancak ben sadece hayatta kalma modunu biliyorum. Sadece hayatta kalma moduyla birlikte gerçekten çok başarılı bir oyun olduğunu söyleyebilirim. Hayatta kalma ve macera oyunlarını seviyorsanız, kış mevsimi de sevdiğiniz mevsimlerden biriyse bu oyun tam size göre!

Oyunun Steam fiyatı indirimsiz haliyle 50 TL


20 Aralık Pazar günü verilen oyun:
Defense Grid: The Awakening
defense grid ücretsiz

Bir çeşit kule savunma türünde olan Defense Grid: The Awakening oyunu bugünün ücretsiz oyunları arasına girdi. Steam fiyatı 18,5 TL olan bu oyuna ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz. Stretaji ve savunma türündeki oyunları seviyorsanız seveceğiniz bir oyun olduğunu düşünüyorum. Steam sayfasındaki yorumlara ve değerlendirme ortalamasına bakınca beğenilen bir oyun olduğu gördüm. Bu oyunu daha önce hiç oynamadığım için bir fikir belirtemiyorum. Herkese iyi eğlenceler!


21 Aralık Pazartesi günü verilen oyun:
Alien: Isolation
alien isolation ücretsiz

Bugünün ücretsiz oyunu oldukça fazla ödüle sahip, bilim kurgu uzay temalı bir oyun. Birinci şahıs kamera açısına sahip olan bu oyunda görevleri gerçekleştirerek ve genellikle gizlenerek oyuna devam ediyorsunuz. Uzay temalı oyun ve filmleri seviyorsanız, gerilim ve korku da hoşunuza giden bir oyun türüyse mutlaka denemenizi tavsiye ettiğim bir oyun. Steam fiyatı 59 TL olarak görünen bu oyuna Epic games’te ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz!

 


22 Aralık Salı günü verilen oyun:
Metro 2033 Redux
metro 2033 Redux Ücretsiz

Kıyamet sonrası tarzında bir hikaye içeren Metro 2033 oyununun yeniden geliştirilmiş versiyonu olan Metro 2033 Redux, bugünün ücretsiz oyunu arasında. Oldukça zengin ve güçlü bir hikayeye sahip olan oyun oldukça fazla hayran kitlesine sahip. Aynı zamanda oyunun bir romandan uyarlama olduğunu da belirtmeyi unutmayayım 🙂 Steam fiyatı 31 TL olan bu oyunu ücretsiz olarak edinebilirsiniz 🙂

 


23 Aralık 2020 Çarşamba günü verilecek oyun
Tropico 5
Tropico 5 ücretsiz

Bugünün ücretsiz oyunu Tropico 5 oldu. Bu oyun bir çeşit şehir yönetme oyunu ancak bu oyunda büyük bir şehir değil, tropik bir adanın yönetimini yapıyorsunuz. Kendi kategorisine göre oldukça eğlenceli ve güzel bir oyun olduğunu söyleyebilirim. Eğer yönetme ve şehir inşa etme oyunları ilginizi çekiyorsa sizin de seveceğinizi düşünüyorum. Steam fiyatı indirimsiz haliyle 69 TL olarak görünmekte. Türkçe dil desteği olmaması dolayısıyla ilk başta alışmak biraz zaman alsa da internetteki öğretici videolar ile alışmanız mümkün olacaktır.

Bu oyunu oynamadım ancak daha önceki tropico oyunlarından birkaçını oynamıştım. Gayet güzel ve eğlenceli gelmişti. Eğer geliştirilmeye devam edildiyse serinin bu oyunu çok daha iyi durumdadır diye düşünüyorum. Bazı oyunların devam oyunları çıktığında daha iyi beklerken öncekinden de kötü olduğu olabiliyor. Şimdiden iyi eğlenceler!

 


24 Aralık 2020 Perşembe günü verilen oyun
Inside
inside-ucretsiz

Limbo oyununa benzer yapıda olan ve aynı geliştirici tarafından geliştirilmiş olan Inside oyunu, bugünün ücretsiz oyunu arasında yerini aldı. Daha gelişmiş grafik ve daha yenilikçi bulmacalara sahip bu oyunda tıpkı limbodaki gibi bulmacaları çözerek ilerlemeye çalışıyoruz. Basit yapıda ancak eğlenceli bir bulmaca oyunu. İyi eğlenceler dilerim! 🙂


25 Aralık 2020 Cuma günü verilen oyun
Darkest Dungeon
darkest dungeon ücretsiz

Bugünün ücretsiz oyunu darkest dungeon. Macera ve gerilim odaklı sıra tabanlı bir rol yapma oyunu olan darkest dungeon’u ücretsiz olarak edinebilirsiniz. Oyunun steam fiyatı 39 TL olarak görünmekte.

 


26 Aralık 2020 Cumartesi günü verilen oyun
My Time in Portia

Bugünün ücretsiz oyunu My time in portia! Stardew valley tarzında olan ancak 3 boyutlu grafiklere sahip olan bu oyun bir nevi yaşam simulatörü. Çiftçilik yapabileceğiniz ve oyundaki diğer yapay zeka karakterlerle iletişime geçeceğiniz keşfe hazır dünya sizi bekliyor!


27 Aralık 2020 Pazar günü verilen oyun
Night in the woods

Okulu yarıda bırakıp kendi şehrine geri dönen bir karakteri oynadığımız bu oyun hikaye odaklı bir ilerlemeye sahip.


28 Aralık Pazartesi günü verilen oyun
Stranded Deep

Bu oyunda bir uçak kazası sonucu adada mahsur kalan bir karakteri oynuyoruz. Hayatta kalma ve keşfetme üzerine kurulu olan bu oyunda adada hayatta kalmaya çalışıyoruz. Tek kişilik bir oynanışa sahip olan oyun gelecekte co-op modunun geleceği söylentisine de sahip.


29 Aralık Salı günü verilen oyun
Solitairica

Çeşitli RPG özellikleri ile zenginleştirilmiş bir kart oyunu olan Solitairica bugünün ücretsiz Epic oyunu.


30 Aralık Çarşamba günü verilen oyun
Torchlight II

Aksiyonlu ve ilerlemeli RPG oyunu olan Torchlight 2 bugünün ücretsiz oyunu arasına girdi. Çevrimiçi veya tek başınıza oynayabileceğiniz farklı modlar içeren bu oyunu Epic Games’de ücretsiz olarak
edinebilirsiniz.


31 Aralık Perşembe günü verilen oyun
Jurassic World Evolution

Jurassic World filminden esinlenilerek yapılmış olan bu oyun Epic’in ücretsiz oyunu ve 7 Ocak tarihine kadar alınabilir durumda. Jurassic World filmini sevdiyseniz oyununu da denemenizi tavsiye ederim.


Jurassic World oyunuyla birlikte Epic Games’in yılbaşına özel dağıttığı hediye oyun etkinliği sona erdi. Artık önceki gibi her hafta yeni ve ücretsiz oyun şeklinde oyun dağıtımına devam edilecek. Peki ya hediye edilen oyunları beğendiniz mi?

Bu yazıya 3 kişi yorum yapmış

Neden yorum bırakmıyorsun?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir