--

Herkese merhaba! Bu yazı için fazlasıyla geç kaldım aslında ama yine de bir şeyler karalamak istiyorum.

Hangi mesajlar iPhone’un kilitlenmesine sebep oluyor?
Hindistan’da kullanılan bir dil olan Telugu dilinde yer alan karakteri içeren mesaj aldığınızda iPhone’larda ciddi bir kilitlenme ve yavaşlama problemi ortaya çıkıyor. Bazı modellerde ve sürümlerde bu mesaj telefonu kullanılmaz hale getirirken çoğu cihazda sadece mesajın geldiği uygulama hiç açılamayacak şekilde sürekli çöküyor.

Bunu nasıl çözebiliriz?
Eğer bu mesajı whatsapp üzerinden aldıysanız bilgisayarınızda aktif olarak whatsapp web kullanıyorsanız oldukça şanslısınız diyebilirim. Whatsapp web’e giriş yaparak gönderilen mesajı sildiğiniz anda problem düzelecektir.

Eğer whatsapp web yoksa ya da bu mesaj farklı bir uygulamadan geldiyse eğer;
İşte asıl problem burada başlıyor ya o uygulamayı silip baştan yüklemek gerekiyor ya da iOS sürümünüzü güncellemeniz sorunu çözüyor.

Bu problemleri tamamen yok etmek ve gelecekte arkadaşlarınızın kötü şakalarından kurtulmak için mutlaka iOS sürümünüzü güncelleyin

En kesin ve güvenli çözüm yolu bence Apple’ın dün çıkartmış olduğu iOS 11.2.6 güncellemesini yüklemek. Bu güncelleme başta bu karakterle ilgili kilitlenme sorunlarını çözdüğü gibi Apple markası harici bluetooth cihazlara bağlantı sorunlarının çözümünü sağlıyor.

Bu mesajlara ben iPhone öldüren diyorum 😀 Gerçekten sinir bozucu ancak çözümü Apple tarafından neyseki çabucak yayınlandı.

Herkese iPhone öldüren mesajsız günler! 😀

Bu yazıda 1 yorum var

  1. Selim Bu yorumu yanıtla

    Bu açık sayesinde arkadaşlarımın gerçek yüzünü görmüş oldum… Telefonum çöktüğü için tüm dosyalarım gitti

Yazı hakkında görüşlerinizi hemen alttaki kutuya yazazarak gönderebilirsiniz. (Yorumlarınız onaylandıktan sonra görünecektir)