--

OYUN HAKKINDA SON GÜNCELLEME:
Ütopya online’ı kapatma kararı almışlar. Bu karar da yapılan hakaretler ve karalama kampanyaları sebep gösteriliyor. Yapılan her şeyi elbet eleştiren bir topluluk mevcut. Ben bunu maalesef kabul etmiyorum ve zarar etmeye başladıklarını fark ettiklerinde sistemi değiştireceklerini söyleyip insanları yatırıma teşvik ettiler ve 6 gün sonrasında da bir anda kapatma kararı aldılar bu gerçekten şüpheli bir durum. Yine de bu zamana kadar bir miktar gelir elde etmemi sağlamış bir sistem. Son zamanlarda yatırımsız kullanıcıların artması ve herkesin ödeme almaya başlamış olması dolayısı ile zarar ederek kötü duruma doğru gittiklerini tahmin ediyorum. Oyun açıldığı ilk zamanlar kayıt olanlar mağdur kısımda olmasa da son 4-5 aydır sistemle uğraşanlar maalesef mağdur konumunda. Yine de iyi bir sistemdi, elbet her sistemin bir sonu olduğu gibi bu sisteminde bir sonu vardı ve maalesef o gün geldi. Yeni yatırım yapanların mağdur edilmeyeceğini ve yatırdıkları paranın geri ödeneceğini söyleseler de Ali Tunca büyük bir hayal kırıklığı ve güven sarsıntısı yaşattı.

Bu durum hakkında bilgi edinmek için: https://www.facebook.com/utopyaonline/posts/1724343704526524

 

 

Herkese merhabalar!
Daha önceki sitelerimi takip edenler ya da beni tanıyanlar elbet hatırlayacaktır internetten para kazanma işleriyle bayağı uğraşıyorum fakat Paypal kapandığından beri birçok kazanç sistemi maalesef Türkiye için ödeme yapamayacak hale gelmişti. Bunun sonucunda bir süre internetten para kazanma işiyle uğraşmayı bırakmak zorunda kalmıştım.

Aşağı yukarı 3 ay önce Ütopya Online adında internetten oynanan bir oyunla karşılaştım. İlk başta ödeme yapıldığına emin olamasamda oyun ilgimi çekmişti. “Olsun oyun sonuçta benden bir kayıp olmayacak” diyerek oynamaya başladım. Bu sistemi sizlere de tanıtmak istiyorum.

Ütopya Online Nedir?

Ütopya, oyun üzerinde beslediğiniz ineklerden elde ettiğiniz sütleri satarak nakit kazanç sağlayabileceğiniz bir oyundur.

Ütopya Online Nasıl Oynanır?

Bu oyunu oynamak gerçekten çok karışık aslında. İlk zamanlarda oyunun mantığını anlamakta baya zorlanmıştım. Sizlere en basit şekilde anlatmaya çalışacağım. Bunun için önce oyunun arayüzünü göstereyim;

Oyunun arayüzü bu şekilde bizi karşılıyor. Grafikli bir oyun değil sadece bu tip yazılarla oluşan bir oyun zaten oyunun yaş kitlesi daha çok büyüklere hitap ediyor. O yüzden tasarım olarak bana kalırsa oldukça güzel ve sade bir arayüze sahip. -İlk başta karmaşık olsa da- Tüm bu kutucukların ne işe yaradığını sizlere tek tek anlatmaya çalışayım.

Süt Miktarı:

Bu kutucuk ineklerimizin ürettiği sütü satarak oyun parası olan Ütopya’ya çevirmemize yardımcı olur. Yani ineklerin ürettiği sütlerin miktarını bu kutudan görebiliriz. 100 litre süt 1 ütopyaya eşittir.

Saatlik üretim ve inek satın alma kutusu:

Bu kutucuk üzerinden saatlik toplam üretimimizi görebiliyoruz. Şuanlık saatlik 9400 litre süt üretimim var bu da saatte 94 ütopya yani saatte 2, günde 53 kuruş kazanmamı sağlıyor. Ayrıca bu kutucuğa basarak sahip olduğunuz inekleri görebilir yeni inekler satın alarak saatlik üretiminizi arttırabilirsiniz.

Ütopya:

Sütleri sattığımızda kazandığımız oyun parası buradaki kutuya ekleniyor. Bu biriken parayı hemen aşağıda anlatacağım şekilde TL bakiyesine çevirebilir ya da oyundaki kazancınızı arttırmak için inek almakta kullanabilirsiniz. Ayrıca bu kısımdan oyuna yatırım yaparak hızlıca inek alıp gelişebilirsiniz. Bu size bağlı bir şey oyuna yatırım zorunluluğunuz yok fakat ben oyuna para yatırarak daha hızlı kazanç sağlamak istiyorum derseniz 6 liradan başlayan fiyatlarla oyuna yatırım yapabilirsiniz.

Ütopya Bozdur:

Bu kutucukta anlık olarak bizde bulunan Ütopyaları bozdurduğumuzda ne kadar Türk lirası kazanacağımızı görebiliriz. İlk başlarda ütopyaları TL’ye çevirmek yerine inek almakta kullanmak daha faydalı çünkü ilk başta kazanç çok düşük oluyor.

Bakiye:

TL’ye çevirdiğiniz ütopyalar bu kutuda birikir 5TL’ye ulaştığınızda Papara hesabınıza veya İninal kartınıza çekme talebinde bulunabilirsiniz. Paypal’ı biliyorsanız; Papara’yı yerli paypal gibi düşünebilirsiniz. Biraz daha farklı politikalar içerse de paypala benzer bir yapıda çalışmakta.

Bonus:

Bu kutudan her 120 dakikada bir bonus alabilirsiniz. Bonuslar 5 ila 40 ütopya arasında değişiyor. Eğer bir koloniye dahil olup toplamda 1000 ütopya bağış yaparsanız 5 ila 80 ütopya arasında bonus değerleriniz değişecektir. Koloni sistemini de aşağıda anlatacağım.

Yarışma: 

Bu sistemde günde 5 kere tıklama hakkınız bulunuyor ve rastgele puanlar kazanıyorsunuz gün sonunda toplam en yüksek puanı kazanan kişiye belli bir miktar ütopya parası ekleniyor ama ben fazla katılmıyorum buna o yüzden sistemi detaylı bilmiyorum. 🙂

Koloni:

Koloniyi bir inek çiftliği olarak düşünebilirsiniz. Koloni 150 TL karşılığında açılabiliyor ve toplam 10 kişi katılabiliyor. Koloniyi açan kişi koloni başkanı oluyor ve kazançların %15 ini kazanacak şekilde başlıyor. Katılan kişiler koloniye ütopya bağışları yaparak biriken ütopyalar ile koloniye inek alınabiliyor. Alınan bu inekler kolonide sürekli olarak üretim yapıyor ve kolonide süt birikimini sağlıyor. Kolonideki herkes yaptığı bağış kadar bir yüzdeye sahip oluyor. Bunu bir şirketin hisse sahipleri olarak düşünebiliriz. Kolonide sütler satıldıkça gelen kazanç bu bağışçılara sahip olduğu hisse yüzdesi kadar dağıtılıyor. Düşük üretime sahip kişilerde koloni zarar ettirebilir o yüzden üretimin biraz iyi olması gerekiyor.

Kolonide bulunan koloni inekleri:

Sıska: 100 bin ütopya karşılığı satın alınabiliyor saatlik olarak 15.000 litre üretiyor. Yani tek başına saatte 150 üt üretebiliyor.
Sütlü: 200 bin ütopya karşılığı satın alınabiliyor. Saatlik 36.000 litre üretebiliyor. Bu da saatte 360 üt demek oluyor. Eğer para biriktirilip 2 sıska parasıyla Sütlü satın alınırsa 6 bin litre yani saatte 6 üt daha fazla üretim sağlanmış oluyor. Eğer 200 bin üt’e 2 sıska alınırsa 30 bin litre üretim sağlanıyor.
Şişman: Bu ineği 300 bin ütopya karşılığı satın alabiliyorsunuz ve saatte 60.000 litre üretim sağlayarak saat başı 600 üt kazandırmış oluyor.

Bu inekleri koloniye yapılan bağışlarla biriken koloni bakiyesiyle koloni başkanları satın alabiliyor.


Bu inekler sadece koloni sahibi tarafından satın alınabiliyor ve ürettiği sütler satıldığında gelen kazançlar koloni üyelerinin yüzdelerine göre paylaştırılarak dağıtılıyor. Bu işlemi koloni başkanı ya da koloni başkan yardımcısı sütü sat butonuna tıklayarak yapabiliyor. Üyeler bu satım işlemini yapamıyorlar.

İşlem geçmişi: 

Bu kutucuktan oyun üzerinde yaptığınız son 20 işlemi görebiliyorsunuz. Mesela bonustan kaç ütopya kazanmışsınız göremediyseniz buradan görebiliyorsunuz.

Sosyal Sorumluluk kutusu:

Bu kutuya yaptığınız ütopya bağışları toplanıyor ve ay sonunda biriken ütopyalar Türk lirasına çevrilerek bir hayır kurumuna Ütopya Online yönetimi tarafından bağışlanıyor.

Ben aşağı yukarı 3-4 aydır bir süreyle oynamaktayım hiç yatırım yapmadan günde 50 kuruş kazanacak seviyeye ulaştım. İlk başta kazandığınız ütopyalar 100 ütopya oldukça saf adlı inekten alarak gelişmeye çalışın 30-40 saf inekten sonra biraz bekleyerek sarı ineği almaya başlayabilirsiniz. İlk başlarda sizin kazancınızı en hızlı yükselten bonus sistemidir. Bonus sistemiyle ilk başta günde 1 ya da 2 inek almanız mümkündür. 2 saatte bir bonusları almaya çalışmakta yarar var 🙂

Sitenin ödeme yapmasından şüpheli olanlar için ödeme dekontunu ekleyeyim. Yılbaşı etkinliğinden 320 TL kazandım. Bunun 150 lirasını koloni sistemine yatırarak 170 TL ödeme talep ettim. Papara dekontunun görüntüsünü hemen aşağıya ekliyorum;

Ütopya online ödeme kanıtı:

Eğer bu oyunu sizde oynamak istiyorsanız kazanç sağlamaya başlamanız için biraz uzun zaman gerekiyor, ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi diyebilirim 🙂
Şimdi muhtemelen burda uğraşacağıma işe girip çalışırım diyeceksiniz haklısınız. Buradaki kazanç akmasada damla damla göl haline gelecektir. Bilgisayar başında zaman geçirirken bi yandan kuruş, kuruş gelir sağlamak bir süre sonra oldukça eğlenceli oluyor aslında. Bir kere kayıt olup bir kaç inek aldıktan sonra aylar sonra gelip paranızı direk çekebilirsiniz. Sürekli başında durmak zorunda değilsiniz. Tabii ilgilendikçe daha iyi kazanç rakamlarına ulaşmak mümkün.

Oyunda bir kur sistemi mevcut ve şuanda 4242 ütopya =  1 Türk lirası etmekte.

Oyunda bulunan fazla reklamlar hakkında:

Oyunda biraz fazla reklam bulunuyor, bundan şikayetçi olabilirsiniz fakat bu oyunun bizlere ödeme yapabilmesi için bu reklamlar olmazsa olmaz. Bu reklamlar olmazsa eğer oyun sadece yatırımlardan gelen paralarla size ödeme yapamaz ve bir süre sonra kapanmak zorunda kalır. Bu reklamlar sayesinde ekstra gelir oluyor ve bizlere ödeme yapılabiliyor.

Sizlere olabildiğince basit şekilde anlatmaya çalıştım fakat sistem gerçekten biraz karışık geliyor ilk başta. Aklınıza takılan ya da anlamadığınız şeyleri yorum olarak sorabilir veya sitemin destek sistemine yazabilirsiniz. Ayrıca oyun içinde bulunan sohbet kutusunu kullanarak diğer oyunculardan bilgi alabilirsiniz.

Site adresi: http://utopya.online

Herkese bol kazançlar!

TOPLANTI SONUCU
Toplantı sonucu facebook sayfasında yayınlandı: https://www.facebook.com/utopyaonline/posts/1676085509352344

Bana kalırsa ütopya online bitti. Yeni başlayan arkadaşlar hiç başlamasın daha iyi. Yeni gelen sistemde koloni ücreti 1000 tl ve 150 günlük ömrü bulunuyor. Hesaplar bir süre sonra sıfırlanıyor ve baştan başlamak gerekiyor. Çok saçma bir sisteme karar verilmiş. Toplantı boyunca çeşitli saçma fikirler veren olmuştu ama bu kadar kötü bir karar alınacağını düşünmüyorum. Ben sistemin çok uzun ömrü kaldığını maalesef düşünmüyorum. Tek yapmanız gereken hali hazırda bulunan üretiminizle bence üretiminizi bakiyeye çevirmeniz. Şahsen ben öyle yapacağım ama kendiniz yeni strateji de belirleyebilirsiniz. Ütopya online ilk açıldığında olan yüksek kazanç ve kullanıcıyı düşünen sistem gibi görünüyordu ama şimdi tam tersi oldu resmen. Hayal kırıklığına uğradım. Umarım bu saçma karardan vazgeçerler önceki her gün kurun arttığı sistem daha iyiydi. Şimdi herşey süreli. En fazla 6 ay sonra sistem kapanır diye düşünüyorum. Hepimize geçmiş olsun…

Sistemde yeniden bir güncelleme oldu:
https://www.facebook.com/utopyaonline/posts/1677147952579433

Bu güncellemede hiç yatırım yapmayan kullanıcılar toplam 2000 tl ödeme çektiğinde hesapları kapatılacak. Gün olayı kaldırıldı. Önceki güncelleme gerçekten çok kötü ve kullanıcıyı oyundan uzaklaştıracak güncelleme idi.

Hesap açıldıktan sonra 100 gün içinde 500 tl ve üzeri yatırım yapan kullanıcıların hesapları yatırımlı hesap olarak geçecek ve yatırdığının 4 katını kazanabilecek. Örneğin 1000 tl yatırım yapmış bir kullanıcı 4 bin tl ödeme alabilecek. Koloniler ise 150 gün sonra maalesef kapatılacak. Şuanki güncelleme çok daha iyi ve düzgün bir güncelleme olduğunu düşünüyorum. Detaylar biraz üst satırda eklediğim linkte mevcut. Bu güncelleme hakkında soru ve önerilerinizi buraya yorum olarak ekleyebilirsiniz ve bu konuda fikir alışverişi yapabiliriz 🙂

Güncellemeler:
27 Mart: Koloni inekleri eklendi.

2 Nisan Toplantı sonucu eklendi

Yeni bir ödeme aldım:

Bu ödeme ütopya online sisteminden aldığım 2. ödeme oldu ve talep ettiğim aynı gün içerisinde hesabıma gönderildi. Bu kadar hızlı olacağını beklemiyordum ve tabii ki 1 TL işlem ücreti mevcut.

22 Mayıs 2017: Minimum ödeme tutarı 5 TL’den 100 TL’ye çıkarıldı. Bu yenilik ile düşük miktarlardaki ödeme taleplerinin oluşturduğu yığılmanın azaltılması amaçlanmış.

4 Temmuz 2017 tarihinde aldığım yeni ödeme kanıtı:

20 Temmuz 2017 Yeni sistem güncellemesi!
Artık yatırımlar 3 katını 1 yıla yayılmış şekilde kazandıracak. İlk 4 ayda yatırımınızı geri kazanmış ve ardından kar yapmaya başlamış olacaksınız. Oyun server 1 ve server 2 olarak ikiye ayrıldı. Yeni kayıt olanlar Server 2’ye kayıt olacak ve artık yatırımsız oynanamayacak. 30 gün içinde yatırım yapılmazsa hesap kapanacak. 20 Temmuzdan önce kayıt olanlar içinse bir sistem değişikliği yok. Düzeninizi kurduğunuz gibi oynamaya devam edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için ütopya online facebook sayfasını inceleyebilir ya da yoruma sorunuzu yazabilirsiniz. Bol kazançlar.

Bu yazıya 107 kişi yorum yapmış

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Bu olaylar olduktan sonra Ali Tunca için dava açacak bir grup toplanmıştı ancak daha sonrasında gelişmeleri takip edemedim, son durum nedir ben de bilmiyorum maalesef ki.

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhaba bu sistemi ilk kez sizden duydum. Biraz inceledim anladığım kadarıyla cep telefonları için uygulamalar hazırlıyoruz ve bu uygulamalar kullanıldıkça bize para kazandırıyor. Programlama bilgisi gerektirmez diyor anladığım kadarıyla. Fakat bu işten biraz olsun para kazanmak için az çok bir programlama ve kullanıcının ne istediğini tahmin edebilecek kadar bir bilgiye ihtiyacımız var diye düşünüyorum. Bunu inceleyeceğim eğer bu sistemi çözebilirsem belki yeni bir yazı yazarım. İlginiz için teşekkürler 🙂

 1. aleko Bu yorumu yanıtla

  Utanmadan davet ediyorsunuz birde sanal federasyona. çok terbiyesiz çıktın sen Ali TUNCA. reklamın iyisi kötüsü olmaz reklam reklamdır ama, öyle bir reklam yaptınki bu kez kendini sen bile kurtaramazsın kendini 🙂 inş milletin gözü açılırda enazından zararın neresinden dönerse kardır onlar içinde. bir kalemde kafanıza göre servee kapattınız helal olsun. zaten dümen olduğu ve ne dümenlerin döneceği aşikar. Umut ediyorum kendi pisliğinizde boğulursunuz. Ne kadar hakkım emeğim varsa haram olsun.

  • aleko Bu yorumu yanıtla

   yazımın bu blog ile alakası yoktur. konu içeriğine sahip arkadaşa teşekkürler. ütopya kapandıktan 1 saat sonra konu baladığını güncelleyerek kapandı ibaresini belirtmiştir. tüm sitemim ÜTOPYA ONLİNE YÖNETİCİLERİNE.

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar, Ali Tunca o kadar kişinin güvenini kazanıp, insanların iyi niyetinden yararlanarak yeni sisteme geçeceğini ve yatırım yapacak olan yapsın dedi. Birçok kişi güvenerek yatırım yaptı. Sistem yenilendikten sonra daha 1 hafta bile olmadan bir anda kapatma kararı alması maalesef ki kötü niyetli biri olduğunu gösteriyor. Ücretler iade edilecek diyor ama ben sanmıyorum iade edileceğini.

   Sitemde birçok kişiye ütopya online hakkında yardımcı oldum, bilgiler verdim. Bu sefer benim ütopya online ile bağlantım olduğu düşünülüyor fakat hiçbir bağlantım yoktur. Ben de normal bir kullanıcıydım ve şuan 500 TL’ye yakın bir para randevu gününü bekliyorken maalesef sistem kapanmış ve param içerde kalmıştır.

   Madem kapatacaklardı neden yeni sistemden falan bahsettiler diye düşünüyorum. Sonradan insanların iyi niyetini kullanıp ek gelir elde etme hilesini yaptıklarına çıkıyorum. Nereden bakarsak bakalım iyi niyet göremiyorum ben.

   Sanal federasyona daveti de ayrı bir komedi zaten… Her an o da kapatılabilir.

   Ali Tunca yüzünden bu tanıtım yazısını yazmış olduğum için ben de onlardan gibiymişim gibi algılanıyor.

 2. serdar Bu yorumu yanıtla

  para yatırdım ama para gelmedi ve ütopya alacam zaman da artık yatırım yapamazsınız diyor pls açıklayın param gitti my bad

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Bu konuda destek ekibine ulaşmayı deneyin. Kayıt olduktan sonra 30 gün içerisinde yatırım yapabiliyor, devamında yapma seçeneği kapanıyor.

 3. Bahadır Bu yorumu yanıtla

  Selamlar bizleri bilgilendirdigin icin cok saol 🙂 oyuna 20 30 gun girmezsem yani aktif olmazsam herhangi bir sorun olur mu şimdiden teşekkürler

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar, aktif olmazsanız hiçbir sorun olmaz sadece inek gelişiminiz daha uzun sürecektir. İyi çalışmalar 🙂

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar bu konu daha önce de sorulmuştu biraz aşağılarda bununla ilgili verdiğim yanıtı görebilirsiniz. Haram olup olmadığı konusunda orta noktayı maalesef bulamadık. Ortada bir emek de olduğu için şahsi görüşüm haram olmadığı konusunda ama tabi net bir bilgi sahibi değilim. Hiç yatırım yapmadan da emek harcayarak oynanabiliyor. Yatırdığınız parayla bir hayvana ortak olunmuş gibi düşünülebilir.

 4. Hasan Gödren Bu yorumu yanıtla

  oyundaki kur sistemi ne kadar değişken ?

  4 katı sistemi mevcut iken şu anda 5000 ütopya = 1 tl ,

  20 temmuza kadar biraz daha yatırım yapacağım . ama daha sonra kurun 7000 olmayacağı ne malum ?

  ayrıyeten oyunda matematik bir hata var. şöyle ki : farklı seviyelerde ineklerin değerleri aynı iken üretim miktarları artıyor ancak saf inek üretimi seviye 1 den 2 ye yüzde 30 artarken diğerleri bu oranda üretimleri artmıyor.

  seviye1 de yüksek değerli inekleri almak mantıklı iken seviye arttıkça saf inek daha rantabl bir hale dönüşüyor . bunu tek fark eden ben miyim acaba ?

  neden böyle bir mantık var ?

  http://www.utopyahesaplama.com/tablo

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar, kur ne olur, nasıl yenilikler olur inanın ben de bilgi sahibi değilim. Ben ilk kayıt olduğumda 1 TL 4200 ÜT civarıydı sonra 100 günü geçen kişilerde mi ne her gün 33 üt artıyordu kur bazı kişilerin kur 10 bini geçince çok fazla şikayet oldu herkesi 5000 bin üt = 1 TL’ye sabitleyip 2 bin tl çekim sınırı getirdiler, eskiden çekim sınırsızdı ne kadar kazanırsan o kadardı. Her sistemin bir ömrü olduğu gibi bu sistemin de elbet bir ömrü var diye düşünüyorum. Sistemin kar zarar dengesine göre zaman zaman çeşitli değişiklikler yapılıyor. Bu zamana kadar 3-4 değişiklik yapıldı ve bu değişiklik genelde kullanıcının kazancını düşüren yeniliklerdi sonrasında 5 bin’e sabitleyerek büyük ölçüde rahatlama sağlandı diyebilirim.

   Sizin de dediğiniz gibi kur her an değişebilir biraz risk içeriyor yatırım yapmak. Oyun hazırlanma aşamasındayken düşünülen fikirlere hakim olmadığım ve yaptıkları matematiksel hesaplar konusunda bilgi sahibi olmadığım için bu konuda birşey söyleyemiyorum maalesef.

   Sistemdeki riski düşünerek çok ciddi miktarlarda bir yatırım yapma-manızı tavsiye edebilirim. Bu oyun açılalı 1 yılı geçti ve her sistemin bir yaşam süresi var. Hiçbir sistem sonsuz değil ama ne kadar daha ömrü kaldı bunu da bilmek imkansız gibi birşey sadece yöneticileri bilebilir.

 5. Abdullah Bu yorumu yanıtla

  Merhaba ben paparaya para havale yoluyla utopya satin almak icin para yuklememe ragmen hesapta 0 yaziyor nedeni ne olabilir

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar paparada otomatik olarak bakiyeye geçecektir. Eğer mesai saatleri içinde değilken gönderdiyseniz işlemesi birkaç gün sürebilir. Yine olmazsa Papara müşteri hizmetlerine ulaşın

  • Abdullah Bu yorumu yanıtla

   Iyi gunler ben papara ya para yukledim utopya satin almak icin ama bir saattir hesap 0 lira gozukoyr. Bunun sebebi medir

 6. esra Bu yorumu yanıtla

  Merhaba, eski sistemde yatırdığımız paranın 4 katını içeride biriktirip tek seferde çekebilir miyiz? Cevaplarsanız çok sevinirim.Teşekkür ederim

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar o konuda çok bilgim yok fakat 10 gün içinde yeni sisteme geçilecek yatırımınızı 10 gün içinde yapmalısınız ve 4 katı olayı 500 tl ve üzerinde aktif hale gelen bir durum. Şuan olan birikmişinizi çekebilirsiniz de direk kullanabilirsiniz de ama yatırım olarak sayılıyor mu bu konuda bilgi sahibi değilim destek hattından bilgi almanız yararlı olabilir.

   Sorunuz eğer uzun süre çekim yapmadan biriktirip bir anda çekmek ise bu mümkün fakat sistemde yapılan değişiklerden etkilenmemek için ayda bir falan çekmenizde yarar var diye düşünüyorum. İyi çalışmalar

    • Batuhan Bu yorumu yanıtla

     4 katı olayı bitince artık yatırımların 3 katını kazanabileceğiz. Yani 1000 TL yatırmış biri şuan 4000 TL ödeme alabiliyorken, yeni sistem geldiğinde 1000 tl yatırmış birisi 3000 TL ödeme alabilecek. Aynı zamanda bu sistemde gelişme biraz daha uzun sürecek ve daha geç ödeme alınmaya başlanacak diye biliyorum. 1 yıl içinde tamamlanacak alınabilecek ödemeler. Şuan daha hızlı tamamlanabiliyor.

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar, farklı seviyelerde bildiğim kadarıyla inek ücreti aynı iken üretimi daha fazla. Sistem değiştirilmediyse en son bildiğim kadarıyla böyle. Yine de destek hattına yazarak daha güncel bilgi almanızda yarar var 🙂

 7. Mehmet Bu yorumu yanıtla

  Selam Batuhan bey ben bi saçmalık yapıp 2 hesap açtım ama hiç girmiyorum diğerine onu nasıl kaparım banlanirmiyim ?

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar diğer hesabınızı hiç kullanmazsanız sorun olmayacaktır diye düşünüyorum ama yine de desteğe bu durumu bildirmeniz daha iyi olacaktır. İyi kazançlar 🙂

 8. cihad Bu yorumu yanıtla

  üst limiti cekince hesabınız sıfırlanı oyuna bastan baslarsınız yazıyor bu aldıgımız ineklerimizde kayboluyor manasınamı geliyor .

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhaba koloni hakkında bilgiler yazımda mevcut aslında ama şuan yeni koloni açma özelliği geçici olarak kapalı durumda

 9. Şahin Bu yorumu yanıtla

  Merhaba içerde biriken tutarla sistemin kendisine yatırım yapmamız mümkünmü? Hesabın hiç sıfırlanmaması mümkünmü? Bu iki soruma cevap alırsam sevinirim şimdiden teşekkürler

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar, oyuna kayıt olduktan sonra 30 gün içinde yatırım yapma hakkınız bulunuyor. 30 gün sonrasında yatırım yapabilme seçeneği devre dışı kalıyor. 30 günde oyun içinde çok büyük bir para biriktirmek imkansıza yakın en fazla 10 tl anca birikir o da çok zor. Yani sistemde biriken miktarla yatırım yapmak mümkün değil diyebilirim. Sistemin sıfırlanmaması da mümkün değil çünkü en yüksek yatırımı yapsanız bile belli bir ödeme aldığınızda ödeme alma hakkınız doluyor ve ineklerinizin sıfırlanması gerekiyor. Bol kazançlar 🙂

 10. Cemil Bu yorumu yanıtla

  Merabalar..Oyuna sadece telefondan mı girebiliyoruz,yoksa bilgisayardan da giriş yapabiliyo muyuz ve bir de arkadaşım oyuna eğer başka bir telefonla giriş yaparsam banlanacağımı söyledi.Bu doğru mudur? teşekkür ederim.

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar telefon ya da bilgisayarla giriş yapabilirsiniz. Eğer referansınız hiç yoksa ve tek hesabınız var ise farklı cihazlardan giriş yapmanız ban riski oluşturmaz fakat oynayan bir arkadaşınızla aynı bilgisayar ve aynı telefonla giriş yapıyorsanız bunu yönetime bildirmeniz gerekebilir.

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhaba bu inek saatlik 196,9 ütopya kazandırır bu da 24 saatte 4.725,6 ütopyaya eşittir. 5000 kur üzerinden hesapladığımızda günde 94 kuruş, Ayda 28 TL etmektedir.

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhaba ütopya satın alma işlemini sizin de bildiğiniz gibi Papara üzerinden yapabilirsiniz. Papara hesabınıza bakiye ekleme işlemini banka havalesi ile gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun için papara para yükle seçeneğini inceleyebilirsiniz. Ütopyaya ödeme yapmak için papara ödeme sayfasında iken kredi kartınızı da kullanabilirsiniz. İyi kazançlar 🙂 Ütopya hesabınızın açıldığı tarihten 30 gün sonrasında yatırım seçeneğinin sonlandığını unutmayın

   • Ecem Bu yorumu yanıtla

    Para yükle seçeneğine baktım da birşey anlamadim. ATM lere gitmem gerekiyor mu yoksa hemen şuan yapabilir miyim? Birde kredi kartım yok normal banka kartı olmuyor mu bakiye yüklemek için? 😆😊

    • Batuhan Bu yorumu yanıtla

     Banka kartınız internetten alışverişe açıksa kartlarım sekmesinden ekleyin 1 TL çekilip iade edilecek. Ardından ütopyada, ütopya satın al kısmından dilediğiniz miktarı seçip paparaya bağlanın. Burada kart ile ödeme yapma seçeneğini seçtiğinizde banka kartınız destekliyorsa banka kartınızdan miktar çekilerek ödeme yapılacaktır 🙂

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar, gelen yorumlar önce onay listesine düşüyor uygun yorumları onayladığımda görünmeye başlıyor. Sorularınızı hemen aşağıda yanıtlamaya çalıştım 🙂

 11. Mine Sert (@mine_doner) Bu yorumu yanıtla

  Merhaba
  Ben oyuna dün başladım ama mantığını anlamış sayılmam pek bonus topluyoruz süt satıyoruz elde ettiğimiz parayla inek alıp kazancımizi arttırıyoruz.buraya kadar tamam 2000 TL yatırımsız çekim limiti var yani bunu çektigim zaman hesap ya kapanacak yada sifirlanacak mi? Yatırım yapmak için süre nedir? Yatırımı sonradan yapmak bize birşey getirir mi? Yaptığımız yatırımı ortalama ne kadar sürede 4 katı olarak çekiyoruz.

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar;
   Oyunda ütopya (üt) oyun içi inek için kullanılabilecek ya da TL’ye çevirebileceğimiz oyun içi para birimidir. 5000 üt 1 Türk lirasına denk gelmektedir.

   Yatırımlı ya da yatırımsız olarak maksimum çekim limitine ulaşıldığında size iki seçenek sunulur. Hesabı sıfırlama ya da hesabı silme. Hesabı sıfırlatarak yatırımsız ya da yatırımlı şekilde istediğiniz gibi tekrar devam edebilirsiniz. Bu kadarı yeterli derseniz ise hesabı silebilirsiniz 🙂

   Yatırım süresi kayıt olunan tarihten itibaren 30 gündür. 30 gün içinde 0-499 tl’ye kadar yapılan yatırımlar sadece sizin üretim hızınızı buna bağlı olarak da aylık kazancınızı arttırır. Maksimum 2000 TL olan çekim limitinizi arttırmaz. 500 TL ve üstü yatırımlar maksimum çekim miktarınızı yapmış olduğunuz yatırımın 4 katı olarak arttırır. Örneğin 550 TL yatırdıysak çekim limitimiz 2200 TL olacaktır.

   Yapmış olduğumuz yatırımı çekme konusunda süre olarak net bir bilgiye sahip değilim fakat 1 yıl içinde çekmiş oluruz diye tahmin etmekteyim. Tabi sizin oyuna bakmanız ve oyunda gelişmek için uyguladığınız stratejiye göre bu değişiklik gösterecektir.

   Şimdiden bol kazançlar 🙂

 12. Buğra Bu yorumu yanıtla

  Kardeşim hesabımız 2000 olunca kapanıyor. 500 lira yatırdığımızda 4 katı 2000 yapıyor yine 2000de kapanmış oluyor. Ama 1000 lira yatırdığımızda 4000 de kapanıcak demek oluyor. Şimdi soruma geleyim yatırımsız hesabımla 1000 lira kazanıp çeksem sonra o 1000i tekrar yatırsam hesabım 4000 lirada mı kapanacak ha birde 4000 olmadan bu kez daha fazla çekip yine yatırsam yine 4 katına mı çıkacak.

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar yapılan yatırımın çekim miktarını değiştirmesi için hesap açıldıktan 30 gün içinde yapmanız gerekiyor. Yani 1000 tl çektiğinizde yaptığınız yatırım çekebileceğiniz miktarı değiştirmez. Ancak 2 bin tl yi çektikten sonra yeni hesap açıp ya da hesabınızı sıfırlattıktan sonra yatırım yaparsanız çekim miktarınız artacaktır. 🙂

   • zülfikar ertekin Bu yorumu yanıtla

    selam batuhan bey ben ütopyaya 200 tl ile 3 ay oldu gireli şuan saatlik 40000 Litre süt üretimim var eşimi de altıma üye yaptım ona para yatırmadık oda gireli 2 buçuk ay oldu 1000 tl yatırmayı düşünüyorum olurmu bir sakıncası varmı bir cevapladırırsanız çok mennun olurum

    • Batuhan Bu yorumu yanıtla

     Merhabalar artık hesap açıldıktan sonra 30 gün içinde yatırım yapılması gerekiyor. 30 gün içinde yatırım yapılmazsa 30 gün sonrasında yatırım yapılamıyor. Eşinizin hesabından ütopya satın alma kısmına girdiğinizde büyük bir ihtimalle yatırım süreniz dolmuş hatası alacaksınız. İyi kazançlar 🙂

     • zülfikar ertekin

      Teşekkür ederim nasip daha sonra yapalım o zaman

 13. Mustafa Bu yorumu yanıtla

  Merhaba kolay gelsin 20.05.2017 de oyuna kayıt oldum şuan 21 saf inegim var günlük bonuslarin hepsini aliyorum kaçırdığım nadir oldu yatırım hiç yapmadım kaç saf inekten sonra sarı ineğe geçmem gerekiyor? birde yatırımsız hesap 2000 Tl çekilince kapanıyor bir daha aynı email adresi ile giriş yapamıyoruz sanırım? Şimdiden teşekkürler

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar 1500 litre (yani saatlik 15 üt) üretime ulaştığınızda üç günde sarı inek alabiliyorsunuz. 1500 üretimde 3 gün sabredip bir sarı inek aldıktan sonra yine birkaç saf aldıktan sonra sarıya tamamen geçiş yapabilirsiniz. Sarıya geçiş yaptığınızda üretiminiz daha hızlı artışa geçecektir.

   Hesap sıfırlanma olayını da gelirsek 2000 tl çekim yaptığınızda size 2 seçenek çıkıyor ya hesabı silebiliyorsunuz ya da hesabı sıfırlatıp ister yatırımlı, ister yatırımsız olarak sıfırdan gelişerek tekrar devam edebiliyorsunuz. İyi kazançlar 🙂

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Bonusları bol bol alarak da bu ineklere erişme süresini kısaltabilirsiniz. 70-80 saf ineğe ulaştıktan sonra birkaç gün sabrederek bir iki sarı alırsanız da sarı alma süreniz kısalacak ve kolayca sarıya geçebileceksiniz. Biraz sabır gerekiyor 🙂

 14. Samet Bu yorumu yanıtla

  Batuhan bey merhaba
  24 mart 2017 günü oyuna başladım şuanda 108 tane saf inegim 1 tane sarı inegim mevcut inek alımına devam ediyorum hiç yatırım yapmadım bonuslarimi almaya çalışıyorum ve internette hesaplama sitesine baktığımda 24 saatte (gunde) 298 ütopya oluyor bonussuz, hesaplama sitesine göre 17 ocak 2018 günü günde 67 TL olarak 29 gün 8 saat olarak çekim yapıp 2000 TL alacağım yazıyor bu gün tarih sizce Dogrumu 17 ocak kesinmk yani

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar, şuan yolun başındasınız diyebilirim. Hesaplama sistemine göre sarı inek için süre 1,5-2 gün civarına indiğinde sarıya geçiş yapabilirsiniz. Birkaç sarı aldıktan sonra üretiminiz daha da hızlanarak sarı alma süreniz azalacaktır. Bu da gelişmenizde hız kazanmanızı sağlayacak. Eğer bu şekilde giderseniz 17 ocak 2018 günü günlük olarak kazandığınız miktar oldukça yüksek olacaktır fakat sayısal olarak bunun hesaplamasını yaptığımda emin olamadım.

   Anladığım kadarıyla sistemden tek seferde 2 bin tl çekmek istiyorsunuz. Bunun yerine kendinize bir hedef belirleyip bu hedefe ulaştıktan sonra bir gün biriken ütopyanız ile inek satın almanız diğer gün ise biriken ütopyanızı bakiyeye çevirmenizdir. Bu sayede her geçen gün kazancınız artıyorken bir diğer yandan da ödeme çekebiliyor olacaksınız. Örneğin 75 bin litre üretime ulaştığınızda ayda 108 tl çekim yapabiliyorsunuz. Aylık olarak ufak ufak çekerek 2 bin liraya tamamlayana kadar elinize para geçmiş olur sistemdeki olası değişikliklerden fazla zarar görmemiş olursunuz. Tek seferde 2 bin tl çekecek kadar gelişme hedefi biraz risk gibi geliyor bana.

   Şuan yer alan sistem bu zamana gelene kadar 3 kez değişti ve bazı kullanıcılar yeni sistemde zarar etti, memnun kalmayanlar oldu. Şuan en iyi sistem içinde bulunduğumuz şekildeki sistem. Sistem bu şekilde oturmuşken ne kadar çekim yaparsanız o kadar iyi olur diye düşünüyorum.

   İyi kazançlar 🙂

 15. orhan Bu yorumu yanıtla

  batuhan bey merhaba.

  bu oyuna girmeyi çok istiyorum 6,000,00 tl ile fakat beynimi kemiren bir olay ver ne site sahipleri nede dini kurumlardan tatmin edici yanıt alamadım umarım siz verirsiniz.

  BU OYUNDAN ELDE EDİLEN KAZANÇ HARAM MI HELAL Mİ. BURDAN KAZANÇ ELDE ETMEK CAİZ Mİ.

  şu yönden bakarsak çalışmadan fazla bi emek göstermeden yattğımız yerden tabiri caizze para kazanıyoruz hemde iyi paralar.

  diğer yönden bakarsak kimseyi mağdur etmiyoruz birilerinin parası batıp bize para kazandırma olayı yok bildiğim kadarıyla kimsenin hakkı geçmiyor diye biliyorum.

  en önemli kısım ise site sahiplerinin yada oyun sahipleri diyelim bizim paramızı nerede değerlendirip te bize para ödüyorlar bu çok önemli. haram işlere kullanıyorlar ise bu iş haram yok değilse ne oluyor tam olarak bilmiyorum.

  sizden ricam açık ve net bir şekilde bu sorulara cevap vermeniz. eğer bulabilirseniz caiz ise dini yönden bir sakıncası yok ise bunu bir siteden veya soru sorup yanıt aldığınz bi dini kurum maili ile ben ve benim gibi bloğunu takip edenlere göstermendir.

  çok istiyorum girmek ama dini yönden tereddütlerim var. teşekkür ederim . umarım yakın zamanda cevap verirsiniz.

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar hocam bu konudaki endişeler ve farklı fikirlerin paylaşımı aylardır devam ediyor fakat net bir sonuca varılabilmiş değil. Şimdi yatırımsız başladığımızı düşünelim yatırımsız başladığımızda günlük olarak sitede harcadığımız zaman ve bir emek var bunun karşılığında ise aylar sonra aşağı yukarı birşeyler kazanmaya başlamış oluyoruz. Yani günde 10 dakika harcamış olsak 3-4 ay sonra ancak birşeyler kazanmaya başlayabiliyoruz. Günde 10 dakikadan 3-4 ayda 20 saate yakın bir süreye denk oluyor. Bunun karşılığını almaya başlıyoruz diyebiliriz ama helal haram konusunda birşey diyemeyeceğim.

   Site kazandığı paraları da diğer bir projeleri olan bir yazılım firmasında kullanıyor bu firmadan elde ettiği gelirler ve ütopya.online sitesinin üzerindeki reklamlardan elde edilen gelirler ile kazanç sağlayıp kullanıcılara hak ettiği miktarı ödediğini biliyorum.

   Din işleriyle yakından ilgili bir kişiye oyunun tüm detaylarını anlatıp bir fikir istenilebilir ama bunun için de bir ilgiliyi ancak Ütopya Online yetkilileri bulabilir diye düşünüyorum çünkü sistemin tüm işleyişine dair bilgilere onlar daha hakim. Biz sadece bize anlatıldığı kadar işleyişi bilebiliyoruz.

   Yapmayı düşündüğünüz yatırıma gelirsek de 6 bin lira cidden büyük bir rakam ve sistem ne kadar uzun ömürlü görünse de birçok büyük firma bile bir anda zarar edebiliyor ve küçülmeye gidebiliyor. O yüzden bu kadar büyük miktarlarda yatırım düşüncenizin üzerinde tekrar durmanızı tavsiye ederim.

   Sonuç olarak helal ve haram olma konusunda net birşey söyleyemediğim için üzgünüm fakat harcanılan emeğe göre elde edilen gelir değişiklik gösteriyor mesela günde sık sık giren kişi ve oyunun üstüne düşen kişi belirli bir zaman sonra daha iyi kazanç elde etmeye başlıyorken 2-3 günde bir giren ara sıra bakan kişi aynı süre içerisinde daha az kazanç elde etmeye başlamaktadır. Harcanan emek ile elde edilen gelirin aynı oranda olması haram’a çok da yakın olmadığı düşüncesi oluşturuyor bende. Tabi bu konuda net bir bilgi sahibi olmadığım için kesin konuşamıyorum.

   Umarım size yardımcı olabilmişimdir.

 16. İbrahim Bu yorumu yanıtla

  Merhaba, oyuna bende bir tavsiye sonucu yeni başladım. Ben şöyle bir hesap yaptım ama bilmiyorum yanlisim var mi? Oyuna 275 TL yatırarak, bir tane 13300 litre üretim yapan inek aldıktan sonra, bize saatte 2.66 tl getirisi olur. 13300/500 =2.66
  Bu para 24 saatte 63,84 TL yapar, bunu da 30 güne vurdugumuz zaman, 1916 lira civarında bir aylık kazanç demek oluyor sanırım. Lütfen yanlisim varsa düzeltin, teşekkürler

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar hocam saatlik 13.300 litre üretim yapan inek bize saatlik 133 üt kazandırır. 133 x 24= 3192 üt bunu da kurumuzla böldüğümüzde;
   3192/5000=0,63 TL (63 kuruş) ediyor sanırım kuru daha düşük almışsınız. Günlük 63 kuruşu aya vurdumuzda ise;
   18,9 TL yapmakta. Yüksek kazançlara erişmek biraz zaman ve sabır isteyen bir durum hocam ben hiç yatırım yapmadan oynuyorum 2016’nın 9. ayından beri şuan aylık 150 tl kazanacak seviyedeyim. Bol kazançlar 🙂

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Eğer başlayalı bir hafta falan olduysa sizi baya ileri taşıyacak ve üretiminizi daha hızlı arttırmanızı sağlayacak şekilde inekler almanıza yararlı olacak bir yatırım olacaktır. 499 TL’ye kadar yapılan yatırımlarda 2.000 TL ödeme aldığınızda hesabınız sıfırlanır 500 TL’den fazla olan yatırımlarda yaptığınız yatırımın 4 katını geri kazanana kadar hesabınız sıfırlanmaz. Çabucak gelişmek istiyorsanız 40 ila 80 lira arasındaki bir yatırım sizin için baya faydalı olacaktır. Eğer oyuna yeni başladıysanız sistemi iyice anlamak için birkaç gün daha yatırım yapmak için beklemeniz faydalı olabilir, bol kazançlar 🙂

 17. Yeşim Bu yorumu yanıtla

  Batuhan bey slm .ben malesef watsap gurubundan yanıt alamadım o yüzden size danışmak istedim .üye olalı 5 gün falan oldu .ilk ütopya puanı alırken watsapdan dekont gönderdim .bugün papara ya üye oldum .oradan ütopya puanı almak istedim fakat karşıma mail adresi yada cüzdan no yada cep numarası falan geldi ütopya mail adresi info@utopya.online olarak yazdım olmadı watsap cep yazdım olmadı kabul etmedi .ne olur yardım edin kafayı yiyeceim nasıl alacaım papara dan ütopya puanı

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar ütopya satın almak istiyorsanız ütopya online sitesinde toplam ütopyanızın yazdığı yazdığı kutucuğun altında satın al butonu mevcut oraya tıklarsanız ne kadarlık ütopya almak istediğinizi seçebileceğiniz bir kısım geliyor bunu seçip satın aldıktan sonra papara ödeme sistemine yönlendiriliyorsunuz orada satın alma işleminizi gerçekleştirdikten sonra satın almış olduğunuz ütopya direkt olarak hesabınıza yansıyor. Eğer bir problem yaşarsanız, yazmanız durumunda size yardımcı olmaya çalışacağım, iyi geceler

 18. Yusuf Bu yorumu yanıtla

  Bir vakit her gün utopyanin kurunun 0.33 kurus arttigini yazmissin. Bu uygulama hala devam ediyor mu ?
  Ve en yeni guncelleme ne zaman oldu, getirileri neler yazarmisin

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar artık her gün kur oranı artmıyor. Kayıt olduktan 2000 tl ödeme alana kadar kur her gün 5000 ütopya = 1TL şeklinde eğer yeni bir güncelleme gelmezse 5000 ütopyayı TL’ye çevirdiğinizde 1 TL kazanmış olacaksınız ve hiç yatırım yapmadığınız ya da yatırımlarınızın 499 TL’yi geçmediği bir hesapla maksimum 2000 TL kazandığınızda o hesabınız sıfırlanacak isterseniz yeni bir hesapla sıfırdan ya da yatırımlı devam edebileceksiniz. 🙂

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar, ütopya online’a bağlı bir forum sistemi açtılar orayla uğraştıklarından dolayı yanıtlarda gecikme oluyor olabilir, birkaç hafta önce sorunsuz ödeme almıştım yakın zamanda ödeme almayı denemedim. Muhtemelen çok kısa süre içerisinde ödeme yapılacaktır. Ne zaman ödeme talep ettiniz?

 19. Cenk Bu yorumu yanıtla

  Selamlar, siz şuan nasıl bir strateji ile bu oyunu oynuyorsunuz? İneklerinizimi geliştiriyorsunuz yoksa para mı çekiyorsunuz?

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar, şuan uyguladığım strateji 25 bin ütopyalık ineği almak ve artanı bakiyeye çevirmek. Bir buçuk günde falan 25 bin ütopyayı biriktirebiliyorum aldığım gün akşam 12 ye kadar biriken miktarı tl’ye çeviriyorum ardından tekrar 25 bin ütopyalık çıkarcı isimli ineği alana kadar biriktiriyorum. Üretimimi biraz geliştireyim birkaç gün hiç inek almadan birikeni bakiyeye çevireceğim. 🙂

 20. Deniz Bu yorumu yanıtla

  Merhaba ben oyuna yeni başladım ve direk 85 TL verip saatte 3250 litre süt veren ineği almak istiyorum bunun için level gerekli mi

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar, 25 bin üt karşılığı satın alabileceğiniz çıkarcı isimli inek saatlik olarak 3250 litre üretim sağlamaktadır.

   Bu 1. level oranlarıdır eğer ineği satın almadan önce levelinizi yükseltirseniz daha yüksek üretim sağlayan inek gelecektir fakat level yükseltmek çok masraflı oluyor bence, yatırımınızı inekten yana yapmanız daha iyi olacaktır. 1. levelde bu ineği alabilirsiniz, level yükseltmesi yapmanız gerekmez 🙂 Ütopyanızın 25 bin olması yeterlidir. Bol kazançlar 🙂

 21. Fatih Tozkoparan Bu yorumu yanıtla

  bak ben şöyle bir hesap yaptım 6000 tl yatırıyoruz 1000 tl ile 4. Seviye olup kalanı ile domdom alıyoruz ve 3 ay sürekli domdom alıyoruz . 3. Ay bittiğinde yaklaşık 28-29 günde 24000 tl yi yani yatırımın 4 katını alıyoruz. Sormak istediğim bu 4 ay içinde benim oyuna girip cıkmam ile reklam vs. yoluyla oyuna kazandırdığım para kazandığım paradan fazla mıdır?

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Tekrardan merhabalar sistemin sürekli değişmesi dolayısıyla bir anda çok büyük bir yatırım oldukça riskli olur diye düşünüyorum hocam. Daha ufak yatırımlar ve riskin az olacağı bir hesaplama yapılabilir. İlk başladığım zamandan bu yana 3. kez değişen yeni sistem bu.

   Sorunuza gelecek olursam da oyuna bir kişi tek başına sadece reklamlarla çok büyük paralar kazandıramaz diye düşünüyorum eğer her gün yarışmaya eksiksiz katılırsanız, haftada birkaç reklama tıklarsanız sitede sürekli dolaşırsanız bir kişi bir ayda en fazla 15-20 tl kazandırır diye düşünüyorum. Çünkü birçok reklam sistemi reklamlara aynı kullanıcının tekrar tekrar tıklaması sonucunda o kullanıcıdan gelen kazancı genelde engelliyor. Sisteme reklam üzerinden tek başına çok para kazandırmak için ayrı bir emek harcamanız gerekiyor. Sadece girip dolaşmayla çok yüksek değerlerde para kazandırmak tek başına imkansız 🙂 Eğer günde yüzlerce kişi dolaşırsa sitede, reklamlarla ilgilenirse ay olarak baktığımızda iyi bir miktardan bahsedebiliriz ama dediğim gibi tek kişi olarak çok yüksek değerlerde reklam kazancı elde ettirmek biraz zor gibi duruyor 🙂

   Popup reklam açılıyor bu kişi başı muhtemelen 5 kuruşun daha altında bir kazanç sağlıyordur.
   Yarışmaya her gün katılırsak 5 tıklama yapıyoruz. Her tıklama çeşitli link kısaltma sitelerinde 1 kuruştan daha az bir miktar veriyor. Hadi bunu da günde 5 kuruş olarak hesaplasak.
   Diğer çoğu reklam sadece tıklamaya göre para veriyor diye tahmin ediyorum, günde bir kez tıklama saysa bu ücret de tık başına 20 kuruş olsa;
   Bir günde aşağı yukarı 30 kuruş yapıyor bunu da ay olarak hesapladığımızda ayda 9 tl ediyor.

   Tabi bunlar tahmini rakamlar emin değilim sadece benim bildiğim internet reklamcılığı olayına göre hesaplamaya çalıştım 🙂

 22. Fatih Tozkoparan Bu yorumu yanıtla

  Bugünkü güncellemeden sonra oyun hakkında ne düşünüyorsun. Düşüncelerine önem veriyorum ve artık yatırım yapabileceğimi düşünüyorum. Sen ne dersin? İyi günler

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhabalar hocam, siz tam bu yorumu yazdığınızda bugün gelen güncelleme hakkında yeni bir yazı ekliyordum. Önceki sistem felaket kötü ve kullanıcıyı sistemden uzaklaştıracak bir güncellemeydi. Çünkü 150 günde sistemde harcanan emeğin karşılığı neredeyse alınamıyordu. Yeni sistemde yatırımsız bir kullanıcı 2 bin tl ödeme aldığında hesabı sıfırlanıyor. Eğer 100 gün içerisinde 500 tl üzeri yatırım yaparsa yatırım yaptığının 4 katı miktarını hesabından çektiğinde hesap sıfırlanıyor. Bu parayı ister 100 günde çekin, ister 500 günde, hesap çekim yapana kadar kapanmayacak.

   Tabi yeni bir güncelleme gelirse sistem tekrar değişebilir, ne kadar kalıcı bir güncelleme bilmiyorum. Umarım böyle devam eder, herkese bol kazançlar 🙂

 23. mehmet erzin Bu yorumu yanıtla

  Değerli yanıtınız için teşekkür ederim oyuna yeni başladım fakat oyunu arkadaşım vasıtası ile biliyordum şu an 40 tl yatırdım ve iki 5000 ÜT’lik inek aldım. Oyuna 2 aydan sonra para yatırmanın(eğer aşırı miktarda değilse) pek bir mantığı yok gibi. Ne yatırım yapılacaksa ilk 2 ay içinde yapılmalı kanaatindeyim. Hesaplarım beni yanıltmıyorsa artık sürekli 1150 lik inekden aldığım sürece 4 ayın sonunda bonuslarla birlikte hem her gün bir inek alıp(kur artışını önlemek için) hem de günde 1 tl civarında bir para kazanmam mümkün gözüküyor.Bu süre zarfında da oyunda ne gibi değişiklikliklerin olacağını da bekleyip göreceğiz. Hayırlı günler bol kazançlar 🙂

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Evet hocam sizin de dediğiniz gibi ilk başta yapılan yatırım çok iyi bir gelişme sağlıyor. Bir süre sonra zaten atıyorum 40 tl karşılığında alabildiğiniz 10.000 ütopya’yı siz 3-4 gün boyunca hiç inek almazsanız biriktirebilecek seviyeye geliyorsunuz. Umarım sistemde kazancı kötü yönde etkileyecek büyük değişiklikler olmaz ve en azından yaptığımız yatırımlar boşa gitmemiş olur. Eğer günlük olarak sık sık bonuslara bakarsanız gelişiminiz biraz daha hızlı olabiliyor. İlk başta yatırımla başlayıp oynamak gerçekten gelişimi baya fark ettiriyor. Sisteme olan güvenimizin boşa çıkmamasını umuyorum. Bol kazançlar 🙂

 24. mehmet erzin Bu yorumu yanıtla

  iyi günler Batuhan bey. ben ütopya online hesabını bugün açtım ve 120 günden sonraki kur artışını görünce bi duraksadım. her gün 0,33 orannda kur artışı olacakmş 120 günden sonra. bu kur artışını engellemek için 4 aydan sonra her gün bir tane sarı inek alsak saatlik 1.35 ütopya getiriyor günde 32.4 gibi bi ütopya getirmiş olur ki bu da kur artışını hemen hemen sıfıra indirger. kalan ütopya puanını çekmeye devam edebiliriz diye düşünüyorum bu konudaki fikriniz nedir? kolay gelsin…

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Mehmet Bey merhabalar, eğer çok erkenden para çekme düşünceniz yoksa 100 gün boyunca sürekli ineklerinizi geliştirerek yani yeni inekler alarak devam edebilirsiniz 100 gün sonrasında gün içinde bir inek alma işleminden sonra kalanı TL bakiyesine çevirme yöntemini kullanabilirsiniz. Böylece hem kur artışı olmadan 4 bin kur üzerinden bir miktar nakite çevirmiş olacaksınız hem de gelişim sağlamış olacaksınız. Bu kur olayı yeni başlayanlar için gerçekten sıkıntı oldu çünkü kur artışını amorti edecek güce ulaşmak baya zaman istiyor. Bunun için yatırım yapmayı deneyebilirsiniz. Ancak oyuna iyice alışmadan ve mantığını kavramadan yatırım yapmanızı önermiyorum, eğer oyunun mantığına iyice alıştığınızda yatırım yapmak size mantıklı geliyorsa ufak miktarlarda yatırım yapabilirsiniz. Bu yatırım kısa vadede değil ancak uzun vadede size fazlasıyla geri dönecektir. Tek sıkıntı şu artan kur olayı. Benim şuanki kur değerim 6500 üt civarlarında ve gün geçtikçe kazancım düşüyor umarım kısa sürede bunu düzeltecek bir sistem yapılabilir.

   Bugün Türkiye’nin çeşitli yerlerinden katılımcılardan oluşan bir Ütopya Online toplantısı yapıldı İstanbulda, bu kazanç olayıyla ilgili gelişme sağlayacak çeşitli fikirler konuşuldu bir hafta içinde Ütopya online’ın yeni sistemiyle ilgili bilgiler yayınlanacak veya oylamaya sunularak net bir fikir belirlenecektir. Umarım bu sistem sonrasında her oyuncu için adil olan bir sistem oturtulabilir. Ancak gün geçtikçe sistemde yatırım yapmadan kazanmak zorlaşıyor diye düşünüyorum.

   Umarım sorularınıza anlaşılır bir şekilde yanıt yazabilmiş ve aklınızdaki soru işaretlerini azaltabilmişimdir. Eğer aklınıza takılan başka şeyler varsa yine buraya yorum yazarsanız tekrardan açıklamak isterim 🙂

   Ek dipnot olarak eklemek istiyorum kur olayıyla ilgili benim önerim şudur;
   “Bence kurla ilgili sistem kur sabitleme olayı gelmesiyle olabilir. Mesela 0-25bin litre üretim arasında olan kişi 1 ay boyunca sabit 4 bin kurla çalışabilmek için 50 tl ödemesi gerekir 5 binle sabit çalışmak için 40 tl gibi. 1 ay dolduktan sonra yavaş yavaş 33,33 artar. Üretim aralığına göre kuru sabitlemek için ödenmesi gereken miktar farklı olur böylece çok fazla kazanan daha çok yatırım yapması gerekir, az kazanan daha az yatırımla kuru sabit tutabilir. Tabi bunlar sisteminde kazanacağı şekilde hesaplanır düzenlenir. Çok yüksek miktarlar olmazsa kuru sabitlemek için yatırım yaparlar diye düşünüyorum. Bu yatırım sadece kuru sabitlemek için olur ütopya ya da başka bir ekstra sağlamaz. Benim düşüncem bu yönde. Hiç yatırım yapmayan da kazanır fakat 120 gün sonrasında kur artarak kazancı azalır eğer isterse bu tarz yatırımla kazancını arttırabilir. Zaten bu seviyeye gelene kadar bir miktar kazanç sağlamış olur sisteme güven konusunda sıkıntı yaşamaz.”

   Ütopya online aşırı kazanç sağlayabilecek bir sistem değil ama aylık cep harçlığı kazanabilecek güzel bir sistem diye düşünüyorum 🙂

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Evet ütopya online tamamen güvenilir bir site. Yukarıdan ödeme dekontunu da kontrol edebilirsiniz isterseniz 🙂 En kısa sürede kayıt olup başlamanızı öneririm, ne kadar erken başlarsanız o kadar çabuk üretime ve gelişmeye başlarsınız. Bol kazançlar 🙂

 25. Arzu Çağla Bu yorumu yanıtla

  Birkaç haftadır oynuyorum çok eğlenceli geliyor gün içinde fazla uğraşmıyorum ara sıra bonus için giriyorum. sütü satıp inek alıyorum felan ilk başta 5 lira biriktirip çekeceğim ödeme yapılırsa güvenim doğal olarak dahada artacak belki yatırım yapıp oynamaya devam ederim. Oyundaki sohbet kutusunda bir sürü kişi baya memnun ve ödeme aldıklarını bildiriyorlar büyük olasılıkla gerçekten ödeme yapan bir site benim içimde güven var umarım boşa çıkmaz. İyi eğlenceler

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Sitenin ödeme yapma konusunda hiçbir sıkıntısı yok. Şüpheniz olmasın. Ödeme talepleri bir iki gün içinde işlenip istediğiniz hesaba ya da istediğiniz ininal karta gönderiliyor. Bol kazançlar dilerim 🙂

 26. buse Bu yorumu yanıtla

  merhabalar çok güzel bir yazı olmuş ben yeni başladım fakat ütopya online kapanır mı korkusu yaşıyorum siz uzun süredir bu siteyle uğraşıyorsunuz sanırım sizce ütopya online gidişatı ne durumda?

  • Batuhan Bu yorumu yanıtla

   Merhaba, bence Ütopya online uzun bir süre daha yayın hayatına devam eder diye düşünüyorum. Bu ayın 23’ünde -sanırım- fiziksel bir toplantı yapılacak İstanbul’da farklı şehirlerden gelecek katılımcılar ile ortalama 100 kişilik bir toplantı olacak. Bu toplantıda sistem hakkında çeşitli geliştirmeler ve düzenlemeler konuşulacak ve kararlar verilecek. Bu toplantıdan sonra sistemin iyice düzgün bir şekilde güncelleneceğini düşünüyorum. Şuan kur konusunda biraz sıkıntılar var fakat toplantı sonrası düzelir muhtemelen.

   Eğer sisteme yatırım yapmak istiyorsanız toplantının yapılıp sonuçların ne olacağını bekleyebilirsiniz. Yeni sisteme göre kendi stratejinizi oluşturup ilerlersiniz 🙂

  • Kazım Bu yorumu yanıtla

   Buse bende yeni başladım oyuna 15 gün falan oldu ama çok araştırma yaptım oyun hakkında şuan görüntüsü süper oyunun hergün yeni yeni katılımcılar geliyor ayriyetten Azerbeycaninda oyuna dahil olması bekleniyor ilerleyen zaamanlarda da rusya katılabilir hakkımızda hayırlısı olsun bol kazançlar 🙂

   • buse Bu yorumu yanıtla

    Teşekkürler yardımlarınız için bu toplantı sonuçları nereden paylaşılacak? site daha kötü duruma gelme ihtimali var mı önceden daha iyimiş sanırsam şimdi kur artıyormuş falan ben de çok iyi anlayamıyorum sistemi geç mi kaldık başlamak için

    • Batuhan Bu yorumu yanıtla

     Toplantıyla ilgili facebook sayfalarından belki canlı yayın yaparlar diye düşünüyorum ama ben de emin değilim maalesef

 27. Batuhan Bu yorumu yanıtla

  Güncelleme: Kur sisteminde bazı değişiklikler oldu. Artık üye olunduktan sonra 4000üt = 1 TL değerinde olacak fakat 120 gün sonrasında her geçen gün ütopya değeri sizin için düşecek. Yani bir günde 1 TL kazanıyorsanız sonraki gün 98 kuruş kazanacaksınız. İstanbul’da yapılacak olan fiziksel toplantı sonrası 120 gün geçtikten sonra yatırım yapıldığı takdirde bakiye değerini sıfırlayan bir fikir üzerinde karar verilecek. Merak ettiğiniz soruları yine bu yazı altından yazabilirsiniz. Gelişmeler oldukça eklemeye çalışacağım 🙂 Herkese bol kazançlar

Yazı hakkında görüşlerinizi hemen alttaki kutuya yazazarak gönderebilirsiniz. (Yorumlarınız onaylandıktan sonra görünecektir)