--

Herkese merhabalar,

Uzun süredir bu blogta sizlere çeşitli konularda bilgi vermeye çalışıyorum bazen hoşuma gitmeyen bir olayı eleştiriyorum bazense gündelik şeyler yazıyorum. Son zamanlarda tek okuyanın sadece ben olduğumu düşünüyorum. –Bir kaç kişi dışında

Yazılarım genelde teknoloji ağırlıklı olsa da bazen genel konularda yazılar yazmaktayım fakat tam anlamıyla bir kaç kişi dışında hiç kimsenin okuduğunu düşünmüyorum. Yazdığım her yazıda cümlelere, kelime seçimine çok dikkat etmeye çalışıyorum bazı yazıları hazırlamak saatlerimi alıyor. Özellikle en yakın arkadaşlarımın bile “bir ara okuruz, kanka çok uzun” gibi şeyler demesi canımı sıkıyor. Ben bunları yazmak için, cümleleri seçmek için dakikalarca uğraşırken sadece 5 dakika ayırıp okumayı çok buluyorlar.
Gerçi fazla okumayı seven bir millet değiliz maalesef. Yazdığım kategoriler herkesin ilgisini çekecek diye bir kural da yok tabii fakat en yakın arkadaşlarımdan bile destek görememek beni üzüyor açıkçası. Bu sadece bu blogta değil daha önceki bir çok internet sitesi projemde de böyle oldu.

İnsanlar çevresinde bulunan insanlarla 5-10 kişilik bir ekip toplayarak çeşitli internet projeleri gerçekleştiriyorlar zamanla iyi bir seviyeye gelebiliyorlar fakat benim çevremde bu tarz ekip kurmak neredeyse imkansız. Çoğu kişi kolay kazanç, kolay yükseliş peşinde. Biraz diş sıkıp emek harcamak zor geliyor. Tek başıma maalesef gelecekte gelişme gösterebilecek iyi bir proje sunamıyorum.

Yazılarım okunuyorsa bile hiçbir yorum gelmiyor. Her türlü olumlu ve olumsuz eleştiriye açığım. Yapacağınız eleştiriler kendimi geliştirmem konusunda önemli rol oynuyor.
Tabi eleştiriden kastım şu değil: “Kötü olmuş” , “Beğenmedim” , “Daha iyi olabilir”
Bu tarz cümleler eleştiri değil; bana kalırsa kötülemedir. Eğer bana yararlı olabilecek ve kendimi geliştirebileceğim şekilde bir eleştiride bulunmak istiyorsanız. “Şunu şöyle yapıyorsun, böyle yapmayı denersen daha iyi olabilir” cümleler kurabilirsiniz. Gerçek eleştiri budur bence 🙂

Yazılarıma hiç yorum gelmediği için de nasıl ilerlemeliyim, neyi nasıl yapmalıyım gibi konularda kendi bildiğimi yapıyorum fakat kendi bildiğim her zaman doğru seçenek olmayabilir Sizlerin yorumlarınıza ihtiyacım var.

Sitemde bulunan yorum sistemi oldukça basit yapıda işliyor. Kayıt olmanıza bile gerek yok sadece isim ve e-posta kullanarak yorumunuzu kolayca yapabiliyorsunuz.
Keşke biraz daha okumayı, araştırmayı seven bir millet olsaydık. Herşeyi hazır elde etmek istiyoruz.

Bu yazıya 2 kişi yorum yapmış

  1. okumus amele Bu yorumu yanıtla

    kardeşim rabbim yardımcın olsun okuyanın bol olsun.. malesef ülkemizde dahil şu an dünya da hersey video üzerine dönüyor. kimse okumuyor araştırmıyor en ufak şeyde videosunu izlerim diyor.. ne kadar kaliteli içerik de çıkarsan kimseye yaranamıoyorsun..

    • Batuhan Bu yorumu yanıtla

      Yorumun için öncelikle teşekkür ediyorum. İsim kutusuna yazmış olduğun isimle ilk başta dalga geçen bir yorum olduğunu sanmıştım ama sana katılacağım bir yorum yazmışsın. Maalesef milletçe araştırma ve bir şeyler öğrenme çabasından çok uzaktayız. Her bilgi hazır olarak önümüze gelsin, beynimize yerleşsin istiyoruz resmen. Açıkçası ben videoları fazla sevmiyorum. Yazılarda kısaca göz atarak hızlıca bilgi alabiliyorken videolarda bu dakikalar sürüyor. Tabi herkes için değişiyor bu. Senin de dediğin gibi günümüzde video izlenmesi oldukça yaygın iken yazılar maalesef ki okunmuyor. Yorumun için tekrardan teşekkür ederim.

Yazı hakkında görüşlerinizi hemen alttaki kutuya yazazarak gönderebilirsiniz. (Yorumlarınız onaylandıktan sonra görünecektir)